Ruszy budowa hali sportowej przy SP 7

2022-08-10 11:30
pila.pl
Autor: pila.pl

Jak to mówią, do trzech razy sztuka. To właśnie w trzecim postępowaniu udało się wybrać wykonawcę, który wybuduje nowoczesną halę sportową przy Szkole Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza.

Przetarg wygrała firma Hosta Group z Grębocina, prace za łączną kwotę blisko 18,5 mln złotych mają zakończyć się w 2024 roku.

Trwa rewitalizacja kolejnej szkoły podstawowej, zaraz zacznie się budowa hali sportowej. W Pile prowadzimy w tej chwili ponad 150 projektów inwestycyjnych, a liczę tylko to, co się dzieje w Urzędzie Miasta. W naszych jednostkach realizowane są kolejne zadania, łącznie to pewnie powyżej 200 inwestycji na terenie miasta.

Wspomina prezydent Piły Piotr Głowski.

Bardzo ważne w tym projekcie jest to, że hala sportowa będzie budynkiem pasywnym, czyli wykorzystane zostaną wszystkie technologie zmierzające do tego żeby budynek zużywał jak najmniej energii. Zakres prac w tym przypadku jest naprawdę szeroki, ponieważ obejmuje rozbudowę szkoły o halę sportową wraz z budową drogi pożarowej, budową i przebudową wjazdu, przebudową powierzchni utwardzonych i bieżni, budową miejsc postojowych oraz budową i przebudową instalacji elektrycznych, c.o., kanalizacji, sanitarnej i deszczowej. Zagospodarowany zostanie teren wokół budynku szkoły i hali sportowej.

Sala będzie budynkiem pasywnym, o powierzchni całkowitej około 2000 m². Ta hala sportowa będzie obejmowała oczywiscie salę sportową i salkę fitness. Szatnie zarówno dla dzieci, jak i dla nauczycieli, a także szatnie dedykowane dla osób niepełnosprawnych. W ramach tego projektu wykonawca zagospodaruje również cały teren wokół budynku głównego i przyszłej hali. Znajdują się tam elementy sportowe, drogi pożarowe, chodniki i zieleń.

Dopowiada Jolanta Sobieszczyk dyrektor Wydziału Rozwoju i Funduszy Europejskich.

W przetargu złożonych zostało 7 ofert. Wykonawcą została firma Hosta Group Sp. z o.o. Sp. k.  z Grębocina, którą podczas podpisania umowy reprezentowała prezes Małgorzata Stawska. Koszt realizacji zadania to 18 477 027, 96 złotych. Termin zakończenia przedsięwzięcia do 21 miesięcy od zawarcia umowy, czyli 9 maja 2024 roku. Przypominamy, że pierwszym etapem prac, które wykonane zostały w tym rejonie było wyburzenie starego budynku gospodarczego na boisku oraz wycinka kolidujących drzew, wszystko oczywiście pod czujnym okiem specjalisty ornitologa i chiropterologa. Prace przeprowadzone jesienią ubiegłego roku kosztowały blisko 80 tysięcy. 

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE