Zacisze

i

Autor: OSIR Ostrzeszów

Ponad 100 tysięcy złotych strat po pożarze "Zacisza"

2020-05-14 11:21

Wczoraj (13.06) po godzinie 13 na dachu nowo budowanej restauracji Zacisze w Ostrzeszowie pojawił się ognień. Dzięki szybkiej akcji strażaków udało się go opanować, ale niestety straty są duże. Wstępnie szacuje się je na ponad 100 tysięcy złotych. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Jak wynika z ustaleń służb spaleniu uległo część paneli fotowoltaicznych, które były przygotowane do montażu, a także 25m2 poszycia dachowego. Przyczyną pożaru najprawdopodobniej było zwarcie elektronarzędzia, które używane było podczas prac prowadzonych na budynku. W akcji gaśniczej udział wzięły trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Ostrzeszowie.

Dzięki sprawnej interwencji jednostek straży pożarnej nie doszło do dalszego rozprzestrzenienia się ognia ?? Dziękujemy za profesjonalną pracę wszystkich służb przybyłych na miejsce. Na szczęście nikomu nic się nie stało i wierzymy, że limit nieszczęść w nowym obiekcie został właśnie wyczerpany ??

Czytamy na facebookowym profilu Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrzeszowie.

Budowa Zacisza finansowana jest ze środków spółki miejskiej Zakład Energetyki Cieplnej i z zaciągniętego kredytu. Restauracja ma być jedną z najnowocześniejszych w regionie i ma pomieścić 200 osób.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE