Jest druga decyzja sądu w Kaliszu ws. aresztów po marszu 11 listopada w Kaliszu

2021-11-30 15:40
sąd kalisz
Autor: maraj Jest decyzja sądu ws. aresztów po marszu 11 listopada w Kaliszu

Jeśli wpłacą kaucję - wyjdą z aresztu. Sąd Okręgowy w Kaliszu zdecydował, że zatrzymani po antysemickim marszu 11 listopada - Piotr R., Marcin O. i Wojciech O. mogą wyjść zza krat.

Cała trójka usłyszała wcześniej zarzuty m.in. publicznego nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych i wyznaniowych oraz znieważenia z powodu pochodzenia czy wiary.

- Sąd Okręgowy zmienił decyzję Sądu Rejonowego w Kaliszu - mówi prokurator RAFAŁ MICHALAK.

Sąd Okręgowy w Kaliszu rozpoznając zażalenie obrońców zmienił postanowienie Sądu Rejonowego o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania, w ten sposób, że zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania z tym jednak zastrzeżeniem, że środek ten zostanie uchylony w przypadku wpłacenia poręczenia majątkowego w określonej przez sąd wysokości.

Zażalenie na areszt złożyli obrońcy podejrzanych.

Zdaniem jednego z nich, mecenasa RAFAŁA BAŁKOWSKIEGO - w przypadku jego klienta dowody są jasne, nie ma mowy o mataczeniu.

Mój klient ma stały adres zamieszkania. Poza tym jest nagranie, na którym jasno widać i słychać co mój klient mówi. A którego mój klient nie kwestionuje.

Jest kwestia oceny tego, co mówi. Ale to już jest wyrokowanie.

Na wpłacenie poręczenia majątkowego podejrzani mają czas do 7 grudnia. Kwoty zostały utajnione.

Posiedzeniu sądu towarzyszyły nadzwyczajne środki bezpieczeństwa. Aleja Wolności, przy której znajduje się sąd, częściowo była zamknięta. A wejścia pilnowało kilkudziesięciu policjantów.

Wszystko z powodu zwolenników podejrzanych, którzy przyjechali z całego kraju, by pokazać solidarność z aresztowanymi.

Ile jest w tobie z dziecka? Sprawdź, czy umiesz się bawić!

Pytanie 1 z 9
Twoja córeczka prosi cię, żebyś pobawiła się z nią lalkami
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE