Porody rodzinne wracają do szpitala w Ostrowie!

2020-06-30 11:46
porody
Autor: pixabay

​Dobra informacja dla przyszłych rodziców. W szpitalu w Ostrowie wracają porody rodzinne. Wprowadzono jednak dodatkowe obostrzenia dla obojga rodziców związane z sytuacją epidemiologiczną. To m.in. obowiązek - dla osoby towarzyszącej- posiadania środków ochrony osobistej takich jak maseczki czy rękawiczki. A także szczegółowy wywiad epidemiologiczny.

Od początku czerwca szpital w Ostrowie powoli wraca do normalnej pracy. Wznowione zostały planowe przyjęcia dorosłych pacjentów na oddziały: Chirurgii Ogólnej, Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu, Laryngologii oraz Ginekologiczno- Położniczy.

Każdy pacjent przed przyjęciem przechodzi test na obecność koronawirusa. Badanie to wykonywane jest w namiotach drive thru na parkingu przed szpitalem.

Nadal obwiązuje zakaz odwiedzin pacjentów.

Kolejne kroki podejmowane są i będą w zależności od zagrożenia epidemiologicznego. Sytuacja wciąż jest dynamiczna. W skali kraju każdego dnia notowane są nowe przypadki zakażeń. Także w naszym regionie.

Dlatego tak ważne jest przestrzeganie procedur i reżimu sanitarnego.

Przy zaostrzonych zasadach szpital zdecydował jednak o powrocie porodów rodzinnych. Przyszłe mamy mogą mieć jedną osobę towarzyszącą przy sobie. Ale trzeba spełnić wiele wymogów sanitarnych.

1. W porodzie rodzinnym może uczestniczyć wyłącznie jedna osoba towarzysząca.

2. Rodziny przygotowujące się do porodu rodzinnego powinny przez 14 dni przed terminem porodu, ograniczyć do minimum kontakty z osobami obcymi, celem zminimalizowania prawdopodobieństwa zakażenia koronawirusem.

3. Przy przyjęciu do szpitala, osoba towarzysząca podlega tym samym procedurom, co pacjentka rodząca.

4. Konieczne jest wypełnienie przez pacjentkę i osobę towarzyszącą w trakcie porodu, w momencie przyjmowania do szpitala, ankiety epidemiologicznej (podanie nieprawdziwych danych w ankiecie może spowodować następstwa prawne).

5. Decyzję o możliwości porodu rodzinnego podejmuje lekarz /położna, po wstępnym badaniu i analizie ankiety epidemiologicznej.

6. Osoba towarzysząca przebiera się w środki ochrony indywidualnej – komplet jednorazowy, rękawiczki i jednorazową maskę chirurgiczną (prosimy o zakupienie kompletu bluza+spodnie jednorazowe, rękawiczek i maseczki ).

7. Osoba towarzysząca przez cały okres pobytu na terenie szpitala zachowuje bezpieczny dystans (2 metry) wobec innych osób, często myje i dezynfekuje ręce oraz ma założoną maskę, która dobrze przylega do twarzy i zakrywa usta i nos.

8. Osoba towarzysząca nie opuszcza Sali Porodowej, w której przebywa z pacjentką, o ile nie otrzyma takiego polecenia od personelu medycznego.

9. Prosimy o zaopatrzenie się przez osobę towarzysząca w wodę i suchy prowiant. Nie będzie możliwości opuszczania sali porodowej.

10. Osoba towarzysząca opuszcza oddział w ciągu 1 godziny po porodzie, jeżeli poród odbył się drogami natury.

11. Osoba towarzysząca po zakończeniu udziału w porodzie przebiera się w Izbie Przyjęć w swoje ubranie, a strój jednorazowy i maskę wyrzuca do kosza na odpady medyczne.

12. W trosce o bezpieczeństwo epidemiologiczne pacjentek i ich dzieci osoba towarzysząca zobowiązana jest do podporządkowania się wszelkim zaleceniom organizacyjnym personelu medycznego szpitala.

13. Do odwołania obowiązuje zakaz odwiedzin pacjentek w oddziale położniczym.

Czytamy na stronie szpitala w Ostrowie Wielkopolskim.

O szczegóły należy też pytać szpitalny personel.

Artyści zagrali na Placu Zamkowym w ramach akcji "otwieramy koncerty"
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE