Ognisko koronawirusa w szkole przy Waryńskiego coraz większe! Są kolejne wyniki badań

2020-09-16 23:12
coronawirus
Autor: pixabay

Rośnie liczba zakażonych koronawirusem w Ostrowie Wielkopolskim. Ma to związek z ogniskiem w Szkole Podstawowej Uczniów Kreatywnych. Sanepid otrzymał pierwsze wyniki badań pracowników i uczniów tej szkoły a także innych mieszkańców Ostrowa, przeprowadzonych w ramach punktu drive thru, który stanął w mieście we wtorek. Pozytywne są 33! W tym jest 10 nauczycieli ze szkoły przy Waryńskiego. Ale to nie wszystko!

Wśród zakażonych jest także uczeń Zespołu Szkół przy ulicy Kantaka i opiekuna z Miejskiego Żłobka w Ostrowie. A to oznacza, że kolejne placówki oświatowe w mieście zostaną objęte kwarantanną. Liczba może sięgnąć nawet kilkuset osób.

Obecnie służby sanitarne ustalają "osoby z kontaktów". Wiadomo, że na pewno izolacją zostaną objęci uczniowie z klasy chorego nastolatka. Podobnych decyzji można spodziewać się w przypadku maluchów ze żłobka.

Na ten moment jest jednak jeszcze za wcześnie na szczegóły. Wiele wskazuje jednak na to, że te kolejne zachorowania to ciąg dalszy ogniska w szkole przy Waryńskiego, w której pierwsze przypadki pojawiły się w ubiegłym tygodniu. Szkoła pracuje zdalnie. Na kwarantannę trafiają kolejne osoby, które miały kontakt z tymi, które otrzymały pozytywne wyniki testów przeprowadzonych w miniony wtorek.

Ponadto na kwarantannie są także dwie klasy z 3 liceum w Ostrowie. Tu wirus został potwierdzony u jednej z uczennic.

Sytuacja - niestety - jest rozwojowa. Służby sanitarne cały czas pracują.

Płyną kajakami do Bałtyku