Kolejny pożar w budynku socjalnym w Prudniku. 3 lata temu doszło tam do zabójstwa

2020-10-06 11:42 MarcinM
Ogien
Autor: Ronald Plett

Z nocnym pożarem domu wielorodzinnego przy ulicy Chrobrego walczyło 6 zastępów straży pożarnej. Na szczęście nikomu nic się nie stało. To nie pierwszy raz kiedy budynek objęły płomienie.

Pożar wybuchł w nocy z poniedziałku na wtorek w wielorodzinnym domu socjalnym przy ul. Chrobrego. Strażacy musieli ewakuować 13 mieszkańców. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Mieszkanie, w którym wybuchł ogień od dawna stało puste. Co było przyczyną pożaru sprawdzają policjanci z Prudnika.

Tragiczny pożar z przed lat

To nie pierwszy raz kiedy płomienie objęły budynek przy Chrobrego. 3 lata temu doszło tam do podwójnego zabójstwa. Jak ustalili śledczy, Sebastian K. pokłócił się z dwiema kobietami kiedy te nie chciały mu dać alkoholu. Pobił je, oblał denaturatem i podpalił. Jak sam przyznał uciekł przez okno i ukrył się w swoim mieszkaniu. Tej samej nocy wrócił na miejsce i oglądał akcję gaszenia pożaru. Sebastian K. podczas rozprawy przyznał że pił z kobietami alkohol i że doszło do szarpaniny, ale pożar to nie było celowe działanie. 

Mężczyzna odsiaduje wyrok 25 lat więzienia.