UWAGA! Poważne ostrzeżenie. Poziom wody przekroczy stany alarmowe

2020-02-24 6:05
zdjęcie ilustracyjne
Autor: pixabay.com

Regionalny System Ostrzegania wydał ostrzeżenie w związku z wysokim napełnieniem Bałtyku oraz prognozowaną sytuacją meteorologiczną. Poziom wody przekroczy stany alarmowe!

Ostrzeżenie drugiego stopnia obowiązuje województwo pomorskie oraz warmińsko-mazurskie.

W związku z wysokim napełnieniem Bałtyku (543 cm) oraz prognozowaną sytuacją meteorologiczną, na Żuławach oraz na Zalewie Wiślanym przewidywane są wzrosty poziomów wody w strefie stanów wysokich, lokalnie powyżej stanów ostrzegawczych. Ostrzeżenie obowiązuje od od godz. 09:29 dnia 23.02.2020 do godz. 13:00 dnia 25.02.2020.

Równie niebezpiecznie może być na Wybrzeżu Wschodnim i morskich wodach wewnętrznych RP. Na całym Wybrzeżu spodziewane są wzrosty poziomów wody: do stanów ostrzegawczych na Wybrzeżu Zachodnim, powyżej stanów ostrzegawczych na Wybrzeżu Wschodnim, do stanów alarmowych w rejonie Zatoki Gdańskiej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE