Tragedia w Lidzbarku Warmińskim. 12-latek śmiertelnie postrzelił się z broni ojca

2022-07-12 11:38
Tragedia w Lidzbarku Warmińskim. 12-latek śmiertelnie postrzelił się z broni ojca
Autor: Pixabay.com Śledztwo dotyczące postrzelenia się 12-latka prowadzi Prokuratura Rejonowa w Lidzbarku Warmińskim

Chłopiec użył broni palnej pod nieobecność rodziców. Do tragedii doszło w minioną środę (06.07), w jednym z mieszkań w Lidzbarku Warmińskim. Ojciec dziecka usłyszał zarzuty dotyczące narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i pozostawienia bez nadzoru broni palnej.

Śledztwo dotyczące postrzelenia się 12-latka prowadzi Prokuratura Rejonowa w Lidzbarku Warmińskim. Wiadomo, że ojciec dziecka miał pozwolenie na posiadanie broni - podała w poniedziałek prokuratura.

Jak wynika z dotychczas zebranego materiału dowodowego, 6 lipca w godzinach przedpołudniowych w jednym z mieszkań w Lidzbarku Warmińskim, 12-letni chłopiec pod nieobecność opiekunów użył broni palnej pozostawionej przez ojca bez należytego zabezpieczenia. Chłopiec oddał strzał w głowę, na skutek czego poniósł śmierć na miejscu - informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie - Krzysztof Stodolny.

Posłuchaj: Krzysztof Stodolny o dotychczasowych ustaleniach prokuratury po śmierci 12-latka

Ojciec 12-latka odmówił złożenia wyjaśnień. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Kierowcy pędzą tu nawet 190 km/h. Tunel pod Ursynowem jak tor wyścigowy
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE