Tragedia w Lidzbarku Warmińskim. 12-latek śmiertelnie postrzelił się z broni ojca

i

Autor: Pixabay.com Śledztwo dotyczące postrzelenia się 12-latka prowadzi Prokuratura Rejonowa w Lidzbarku Warmińskim

Tragedia w Lidzbarku Warmińskim. 12-latek śmiertelnie postrzelił się z broni ojca

2022-07-12 11:38

Chłopiec użył broni palnej pod nieobecność rodziców. Do tragedii doszło w minioną środę (06.07), w jednym z mieszkań w Lidzbarku Warmińskim. Ojciec dziecka usłyszał zarzuty dotyczące narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i pozostawienia bez nadzoru broni palnej.

Śledztwo dotyczące postrzelenia się 12-latka prowadzi Prokuratura Rejonowa w Lidzbarku Warmińskim. Wiadomo, że ojciec dziecka miał pozwolenie na posiadanie broni - podała w poniedziałek prokuratura.

Jak wynika z dotychczas zebranego materiału dowodowego, 6 lipca w godzinach przedpołudniowych w jednym z mieszkań w Lidzbarku Warmińskim, 12-letni chłopiec pod nieobecność opiekunów użył broni palnej pozostawionej przez ojca bez należytego zabezpieczenia. Chłopiec oddał strzał w głowę, na skutek czego poniósł śmierć na miejscu - informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie - Krzysztof Stodolny.

Posłuchaj: Krzysztof Stodolny o dotychczasowych ustaleniach prokuratury po śmierci 12-latka

Ojciec 12-latka odmówił złożenia wyjaśnień. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Kierowcy pędzą tu nawet 190 km/h. Tunel pod Ursynowem jak tor wyścigowy