Szczytno. 20-latek oddał strzały w kierunku sklepu. Twierdził, że zrobił to dla żartu

2021-05-06 11:47
Szczytno. 20-latek oddał strzały w kierunku sklepu. Twierdził, że zrobił to dla żartu
Autor: pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne Szczytno. 20-latek oddał strzały w kierunku sklepu. Twierdził, że zrobił to dla żartu

Niebezpieczne zdarzenie miało miejsce na terenie Szczytna. Mężczyzna, przechodząc obok jednego ze sklepów meblowych, oddał dwa strzały z pistoletu gazowego w kierunku witryny sklepowej. Po zatrzymaniu tłumaczył policjantom, że był nietrzeźwy i zrobił do dla żartu.

Do zdarzenia doszło 27 kwietnia. Pewien 20-letni mężczyzna zniszczył witrynę sklepową w jednym z meblowych sklepów na terenie Szczytna strzelając do niej z pistoletu gazowego. Całe zajście zostało uwiecznione na kamerach monitoringu. Na nagraniu widać dwóch młodych mężczyzn, którzy przechodzą obok sklepu. W pewnym momencie jeden z nich wyciąga przedmiot przypominający broń krótką i oddaje dwa strzały w kierunku witryny, po czym znika z zasięgu kamer.

Policjanci otrzymali zgłoszenie od właściciela obiektu kolejnego dnia. - Szczycieńskim kryminalnym wystarczył jeden dzień, aby ustalić, kto jest sprawcą zniszczenia tego mienia. 29 kwietnia r. zapukali do drzwi jednego z mieszkań położonych na terenie miasta. Tam zastali, będącego w ich zainteresowaniu, 20-latka. Młody mężczyzna posiadał widoczną ranę pooperacyjną lewej dłoni. Jak się okazało kilka dni wcześniej przez swoją nieuwagę, postrzelił się z wiatrówki. W trakcie przeszukania zajmowanych przez 20-latka pomieszczeń, funkcjonariusze zabezpieczyli broń gazową, która posłużyła mu do popełnienia przestępstwa - informuje st. sierż. Izabela Cyganiuk z biura prasowego szczycieńskiej policji.

Raport z anteny 06.05

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy. W trakcie przesłuchania przyznał się do postawionych mu zarzutów. - Jak sam oświadczył był nietrzeźwy i „zrobił to dla żartu” - dodaje st. sierż. Izabela Cyganiuk . Teraz młody mężczyzna będzie musiał wytłumaczyć się ze swojego zachowania przed sądem. Grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE