Szczytno. Nowy SOR zostanie przekształcony na oddział dla pacjentów z Covid-19

2021-03-26 8:30

Nowy Szpitalny Oddział Ratunkowy w Szczytnie na czas pandemii zostanie przekształcony na oddział dla pacjentów z Covid-19. Taką decyzję ogłosili podczas konferencji prasowej starosta szczycieński Jarosław Matłach oraz dyrektor szpitala Beata Kostrzewa.

Dobiegają końca prace związane z budową Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Zespole Opieki Zdrowotnej w Szczytnie. W ostatnim czasie zapadła decyzja, by na czas pandemii SOR przekształcić w oddział dla pacjentów chorych na Covid-19. W ten sposób Szpital Tymczasowy, który znalazł się w nowej bryle - zyska 30 dodatkowych miejsc. Jak mówią władze powiatu i szpitala - wpłynie to na wzrost bezpieczeństwa mieszkańców powiatu i całego województwa.  Niezbędny do obsługi pacjentów z Covid-19 sprzęt trafi do szpitala z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

- Przypomnijmy, że decyzją wojewody nowe skrzydło Powiatowego Szpitala w Szczytnie w ubiegłym roku stało się jedną z ważniejszych placówek w kraju do walki z Covid-19. W skrzydle przekształconym na szpital dla pacjentów z Covid-19 znalazło się 70 łóżek. Każde z nich jest wyposażone w respirator - informuje starostwo. - Warte podkreślenia jest to, że pozostała część szpitala, czyli tak zwana "starsza część" działała normalnie. Znajduje się w niej pięć oddziałów: ginekologia i położnictwo, oddział wewnętrzny, chirurgia, oddział dziecięcy oraz intensywna terapia - dodaje.

Raport z Anteny 25.03

Masz dla nas ciekawy temat? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl lub wyślij wiadomość na nasz fanpage Eska Olsztyn News. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE