Olsztyński Budżet Obywatelski 2022. Masz ciekawy pomysł? Projekty można już zgłaszać

2021-05-05 12:06 agada
Olsztyński Budżet Obywatelski 2022. Masz ciekawy pomysł? Projekty można już zgłaszać
Autor: UM Olsztyn Olsztyński Budżet Obywatelski 2022. Masz ciekawy pomysł? Projekty można już zgłaszać

Masz ciekawy pomysł na to, co może powstać w Olsztynie? Świetnie się składa! Wraz z początkiem maja ruszył nabór projektów do dziewiątej już edycji Budżetu Obywatelskiego. Do końca czerwca można zgłaszać projekty ogólnomiejskie oraz osiedlowe. Sprawdź szczegóły!

Przed nami dziewiąta edycja Budżetu Obywatelskiego w Olsztynie! Na składanie projektów olsztynianie mają czas od początku maja do końca czerwca. W tej edycji OBO na realizację najpopularniejszych zadań zaplanowano 6,55 mln złotych.

- Mieszkańcy Olsztyna wielokrotnie już udowadniali, że mają doskonałe pomysły - mówi prezydent Piotr Grzymowicz. - Nie mam wątpliwości, że tym razem będzie podobnie. Zachęcam do aktywności, do ubierania pomysłów w konkretne projekty, a potem do skutecznego ich promowania.

W tej edycji w przypadku projektów ogólnomiejskich "twardych" (inwestycyjnych) limit to pół miliona złotych, natomiast "miękkich" (m.in. społecznych, kulturalnych) - 100 tys. złotych. Kwoty przeznaczone na poszczególne osiedla zależą natomiast od liczby mieszkańców. Najwięcej do dyspozycji będzie w os. Kormoran (237 633 zł), natomiast najmniej - w Kortowie (157 044 zł). Limit osiedlowy w całości może zostać przeznaczony na projekt "twardy" lub w wysokości do 50 tys. zł na projekt "miękki".

Raport z anteny 05.05, godz.10

Olsztyński Budżet Obywatelski 2022. Jak złożyć projekt?

Wypełnione formularze wniosków z opisem projektów mogą być składane w następujący sposób:

  • on-line za pomocą elektronicznego systemu obsługi wniosków www.glosujobo.olsztyn.eu,
  • w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta, pl. Jana Pawła II 1, 10-101 Olsztyn
  • listownie na adres: Biuro Prezydenta Miasta i Dialogu Obywatelskiego, Urząd Miasta Olsztyna, Plac Jana Pawła II 1, 10-101 Olsztyn z dopiskiem "Olsztyński Budżet Obywatelski",
  • poprzez elektroniczną Skrzynkę Urzędu Miasta Olsztyna na platformie e-puap.

Termin składania wniosków mija 30 czerwca. Głosowanie zaplanowano między 15 września a 3 października, natomiast ogłoszenie wyników - 25 października.