Nowy kierunek na studiach magisterskich na UWM! Rusza od października

2022-05-16 14:01
Nowy kierunek na studiach magisterskich! Na UWM od roku akademickiego 2022/23
Autor: UWM Nowy kierunek na studiach magisterskich! Na UWM od roku akademickiego 2022/23

Kierunek leśnictwo na UWM na studiach inżynierskich istnieje już od roku 2011 r. Doczekał się już 512 absolwentów. Do tej pory jednak jego absolwenci, którzy pragnęli kontynuować studia magisterskie, musieli szukać ich poza Olsztynem. Od nowego roku akademickiego się to zmieni!

Wydział Rolnictwa i Leśnictwa UWM uruchamia studia II stopnia na leśnictwie. - Na tych studiach chcemy nauczyć studentów nowoczesnego, wieloaspektowego podejścia do lasów – wyjaśnia dr hab. Jakub Borkowski, prof. UWM, kierownik Katedry Leśnictwa i Ekologii Lasu na Wydziale Rolnictwa i Leśnictwa UWM.

Dlatego są to studia przeznaczone wyłącznie dla absolwentów studiów inżynierskich leśnictwa. Nie można mówić o sprawach bardzo złożonych, nie mając dobrze opanowanych podstaw, a te zdobywają studenci na pierwszym stopniu.

CZYTAJ TEŻ: „Spotkajmy się w Kortowie!”. Dzień otwarty na UWM

Pracownicy katedry we współpracy z leśnikami-praktykami opracowali program kształcenia, który wykładane przedmioty grupuje w trzech obszarach. Pierwszy to obszar społeczno-humanistyczny. Studenci będą się tu uczyć m.in. rozwiązywania konfliktów w zarządzaniu zasobami przyrodniczymi, prowadzenia dialogu społecznego, negocjacji, alternatywnego korzystania z zasobów leśnych. Drugi obszar dotyczy ekologii. Studenci nauczą się np. ekologicznego podejścia do zarządzania lasami, ekosystemowej ochrony lasów, trendów w ochronie przyrody, zarządzania populacjami zwierzyny. Trzeci obszar nauczania związany jest z techniką pozyskiwania drewna.

Dużą część zajęć studenci będą odbywać w terenie, czyli w lasach należących do regionalnych dyrekcji lasów państwowych w Olsztynie, Białymstoku, Gdańsku i Toruniu. Ci, którzy chcą więcej, będą mogli rozwijać zainteresowania w kołach naukowych działających na Wydziale.

Źródło: Informacja prasowa UWM

Lot nad rondem w Chorzowie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE