Gęste mgły na Warmii i Mazurach. IMGW wydało ostrzeżenie

i

Autor: Unplash Gęste mgły na Warmii i Mazurach. IMGW wydało ostrzeżenie

Gęste mgły na Warmii i Mazurach. IMGW wydało ostrzeżenie

2020-10-30 10:34

Na Warmii i Mazurach pogoda może być groźna. Synoptycy IMGW wydali ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia przed silną mgłą. Te mają ograniczać widoczność na drogach przez cały weekend. Więcej na ten temat czytaj na olsztyn.eska.pl.

ESKA XD #008

IMGW ostrzega przed silnymi mgłami. Ostrzeżenie pierwszego stopnia dla Warmii i Mazur

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenie pierwszego stopnia dla całego województwa warmińsko-mazurskiego. Dotyczy ono gęstych mgieł, które mogą ograniczać widoczność do 100 metrów.

Ostrzeżenie obowiązuje od piątku (30 października) aż do niedzieli (1 listopada). W tym czasie kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność podczas podróży.

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia?

Jak podaje IMGW, ostrzeżenie pierwszego stopnia przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Należy spodziewać się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana jest ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE