Nie mogło ich zabraknąć! Hymn Kortowiady popłynie ze sceny

2022-02-15 12:00
Enej-Kortowiada2021
Autor: Andrzej Brzozowski Enej - Kortowiada 2021

Enej, obchodzący w tym roku 20-lecie istnienia, wystąpi podczas 61. edycji olsztyńskich juwenaliów. Twórcy hymnu Kortowiady zagrają koncert na plaży kortowskiej 3 czerwca.

Enej na kortowskiej scenie wystąpi nie po raz pierwszy. Kapela jest z Kortowiadą związana od bardzo dawna. Hymn olsztyńskich juwenaliów, który corocznie w Kortowie wyśpiewują tysiące osób, został skomponowany właśnie przez grupę Enej w 2007 roku. Oznacza to więc, że podczas tegorocznej Kortowiady będzie on obchodzić swoje 15-lecie!

Kortowiada 2021. Enej na scenie

Fani Eneja będą mieli okazję w wyjątkowy sposób uczcić także inny jubileusz. Zespół w tym roku świętuje 20-lecie istnienia. Poza Enejem w czasie tegorocznej Kortowiady na scenie głównej na plaży kortowskiej swoje koncerty zagrają Kaśka Sochacka, Baranovski, Happysad, Vito Bambino i Kwiat Jabłoni.

Enej Kortowiada 2022
Autor: RUSS UWM

Karnety na olsztyński festiwal studencki będzie można kupić od 22 lutego. Dla studentów i pracowników UWM przewidziano bilety ulgowe. Organizatorami Kortowiady są Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie (reprezentowany przez Radę Uczelnianą Samorządu Studentów) oraz Fundacja Samorządu Studentów UWM.

Ssak, gad, czy ryba? Wcale nienajłatwiejszy quiz o zwierzętach

Pytanie 1 z 10
Spędzający znaczną część życia w wodzie dziobak to:

Kortowiadę 2022 poleca Radio Eska

Źródło: Biuro Prasowe Kortowiady

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE