Bydgoszcz będzie miała swoje Monopoly, dołączy więc do  Dubaju, Sydney i Torunia.  Zdecydujcie, co będzie na najdroższym polu na planszy

i

Autor: UM Bydgoszcz, R. Sawicki/Pexels

ciekawostki

Bydgoszcz będzie miała swoje Monopoly. Dołączy do Dubaju, Sydney i Torunia. Zdecydujcie, co będzie na najdroższym polu na planszy

2024-04-12 15:04

Już kilkaset miast na świecie ma swoją edycję gry uwielbianej przez pokolenia ludzi na całym świecie. Teraz Bydgoszcz dołączy do tego grona. Będzie konkurs dla mieszkańców na najdroższe pole na planszy kultowego Monopoly!

Przygotowania do powstania bydgoskiej gry Monopoly trwają od dwóch lat.

  • Monopoly to jedna z najpopularniejszych gier planszowych na świecie.
  • Pierwsza edycja została wydana w 1935 roku w Stanach Zjednoczonych.
  • Na świecie sprzedano już ok. 200 mln egzemplarzy.
  • Powstało też ponad 200 wersji lokalnych. Swoje gry mają m.in. Dubaj, Sydney czy Toruń.

- Myślę, że nikomu nie trzeba tej gry przedstawiać. W Polsce już kilkanaście miast ma takie lokalne wersje. My, przygotowując się do bydgoskiej edycji, musieliśmy ustawić się w kolejce u wydawcy. Nie jest to prosty proces. Jest uspołeczniony, bo zawsze włącza się społeczność lokalną w to, jak ostatecznie wyglądać będzie gra - mówi zastępca prezydenta Bydgoszczy, Łukasz Krupa.

Premiera bydgoskiej gry Monopoly odbędzie się jesienią tego roku. Urzędnicy zapowiadają, że będzie konkurs dla mieszkańców na najdroższe pole.

Miasto ogłosi konkurs na najdroższe pole na planszy bydgoskiej edycji Monopoly

- Poprosimy mieszkanki i mieszkańców, by z przedstawionych propozycji wskazali obiekt, który ich zdaniem powinien być na najdroższym polu gry. Będziemy też chcieli zaangażować młodzież bydgoskich szkół, by pomogła tworzyć karty, które w tej grze będą występować - dodaje Łukasz Krupa.

Co będzie na bydgoskiej planszy Monopoly?

Wiadomo, że na planszy obok miejskich instytucji, budynków znajdą się też firmy i instytucje komercyjne, które będą chciały zostać partnerami takiego projektu.

- Przed nami teraz żmudny projekt tworzenia gry. Cieszę się, że mieszkańcy włączą się w ten proces. Całą planszę podzielimy na sektory, które będą odpowiadały za konkretne dziedziny życia miejskiego. Całe zadanie jest trudne, bo miejsc wartych umieszczenia na planszy jest w Bydgoszczy wiele - mówi Szymon Guz, z firmy Winning Moves.

Gdzie kupimy bydgoską edycję Monopoly?

Bydgoską wersję gry Monopoly będzie można na jesieni kupić w sieciach handlowych i lokalnych księgarniach.

Bydgoszczanie wskazali, gdzie w mieście randkuje się najlepiej. Poszliśmy śladem zakochanych