Studenci z Nowego Sacza zakładają koło turystyczne. Dołączyć może każdy! Sprawdź jak

2021-04-22 12:51 MR
Beskid Sądecki
Autor: Michał Rejduch Panorama Beskidu Sądeckiego

To będzie pierwsza taka organizacja akademicka w Nowym Sączu. Jeszcze tej wiosny działalność rozpocznie Akademickie Koło Turystyczne. Razem z przewodnikami Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego z Nowego Sącza studenci zdobędą najpopularniejsze szczyty Beskidu Sądeckiego. Pierwsze wycieczki planowane są na maj.

Takiej organizacji studenckiej w Nowym Sączu jeszcze nie było. Już za kilka tygodni w mieście zacznie działać Akademickie Koło Turystyczne, które powstaje przy Wyższej Szkole Biznesu. Już teraz zapisało się ponad 150 studentów. Chętni, którzy chcą dołączyć, nadal mogą się zgłaszać. Samorząd studentów WSB-NLU gwarantuje, że będzie dużo dobrej zabawy i ciekawe wycieczki.

Muszyna zaprasza do ogrodów tematycznych

Przede wszystkim będziemy zdobywać szczyty naszego pięknego Beskidu Sądeckiego. Planujemy co najmniej jedną wycieczkę miesięcznie. Marzy nam się, żeby wypchać też gdzieś dalej w Polskę, a nawet poza granice kraju, ale w tym przypadku wszystko zależy od sytuacji związanej z pandemią. Każda wycieczka będzie przygotowana i prowadzona przez przewodnika PTT Beskid z Nowego Sącza. Pierwsza chcemy zorganizować jeszcze w maju – wyjaśnia Anna Szewczyk z WSB-NLU.

Członkiem koła może zostać każda osoba, która lubi przyrodę, turystykę, aktywnie spędzać czas oraz chce poznawać ciekawe miejsca w naszym regionie, kraju, a także za granicą.  Wszystkie osoby, które chcą się zapisać, mogą to zrobić do 26 kwietnia TUTAJ. Studenci zapraszają także osoby spoza uczelni.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!