Studenci z Nowego Sacza zakładają koło turystyczne. Dołączyć może każdy! Sprawdź jak

2021-04-22 12:51
Beskid Sądecki
Autor: Michał Rejduch Panorama Beskidu Sądeckiego

To będzie pierwsza taka organizacja akademicka w Nowym Sączu. Jeszcze tej wiosny działalność rozpocznie Akademickie Koło Turystyczne. Razem z przewodnikami Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego z Nowego Sącza studenci zdobędą najpopularniejsze szczyty Beskidu Sądeckiego. Pierwsze wycieczki planowane są na maj.

Takiej organizacji studenckiej w Nowym Sączu jeszcze nie było. Już za kilka tygodni w mieście zacznie działać Akademickie Koło Turystyczne, które powstaje przy Wyższej Szkole Biznesu. Już teraz zapisało się ponad 150 studentów. Chętni, którzy chcą dołączyć, nadal mogą się zgłaszać. Samorząd studentów WSB-NLU gwarantuje, że będzie dużo dobrej zabawy i ciekawe wycieczki.

Muszyna zaprasza do ogrodów tematycznych

Przede wszystkim będziemy zdobywać szczyty naszego pięknego Beskidu Sądeckiego. Planujemy co najmniej jedną wycieczkę miesięcznie. Marzy nam się, żeby wypchać też gdzieś dalej w Polskę, a nawet poza granice kraju, ale w tym przypadku wszystko zależy od sytuacji związanej z pandemią. Każda wycieczka będzie przygotowana i prowadzona przez przewodnika PTT Beskid z Nowego Sącza. Pierwsza chcemy zorganizować jeszcze w maju – wyjaśnia Anna Szewczyk z WSB-NLU.

Sonda
Czy uważasz, że 500 plus powinno zostać zniesione, a w zamian rząd powinien obniżyć podatki?

Członkiem koła może zostać każda osoba, która lubi przyrodę, turystykę, aktywnie spędzać czas oraz chce poznawać ciekawe miejsca w naszym regionie, kraju, a także za granicą.  Wszystkie osoby, które chcą się zapisać, mogą to zrobić do 26 kwietnia TUTAJ. Studenci zapraszają także osoby spoza uczelni.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE