Grabią liście i szorują nagrobki. Wielkie sprzątanie na sądeckich cmentarzach

2021-10-20 12:58
Sądeczanie sprzątają groby bliskich
Autor: Michał Rejduch Sądeczanie sprzątają groby bliskich

Pogoda dopisuje, więc mieszkańcy Nowego Sącza ruszyli na cmentarze sprzątać groby bliskich. Na cmentarzu przy ulicy Rejtana można spotkać sporo osób, które czyszczą groby i sprzątają wokół nich.

Na taką pogodę czekali od dawna. Mowa o mieszkańcach Nowego Sącza, którzy przed świętem Wszystkich świetnych ruszyli sprzątać groby swoich bliskich. W najbliższych dniach ma być słonecznie i co najważniejsze bez deszczu. Uzbrojeni w szczotki, zmiotki, miotełki oraz płyny do czyszczenia nagrobków ruszyli na cmentarze. A pracy niektórzy mają sporo…

Poradnik Zdrowie: depresja

Mam trzy groby do uporządkowania dobrze, że pogoda sprzyja. Zabrałam ze sobą szczotkę, która przydaje się do szorowania płyty, mam też specjalny płyn do konserwacji takich powierzchni – powiedziała nam mieszkanka Nowego Sącza, którą spotkaliśmy na cmentarzu przy Rejtana. - Myślę, że duży problem mogą mieć osoby, które rzadko odwiedzają groby bliskich, bo widać gołym okiem, że pracy bezie sporo. Ja grób syna odwiedzam raz w tygodniu, więc pracy nie mam dużo, ale ostatnio spadło bardzo dużo liści i one o tej porze roku są kłopotliwe – powiedziała nam inna mieszkanka Nowego Sącza.

Sonda
Czy cmentarze powinny zostać zamknięte na 1 listopada?

Większego ruchu w najbliższych dniach spodziewają się handlujący przy cmentarzach. Osoby, które przychodzą teraz sprzątać, bardzo często kupują znicze i kwiaty i już teraz zapalają na grobach bliskich.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE