Coraz mniej czasu zostało rodzicom na aktywację bonu turystycznego.  Jeszcze tylko kilka dni

i

Autor: Darek Ryś Coraz mniej czasu zostało rodzicom na aktywację bonu turystycznego. Jeszcze tylko kilka dni

Bony turystyczne czekają

Coraz mniej czasu zostało rodzicom na aktywację bonu turystycznego. Jeszcze tylko kilka dni!

2023-03-27 16:25

To już naprawdę ostatnia szansa na aktywację bonów turystycznych. Jeżeli rodzice nie zrobią tego do końca marca, to pieniądze przepadną, bo rząd nie planuje przedłużania programu.

Warto jednak pamiętać, że na wypoczynek nie musimy wyjeżdżać już teraz, bo bon możemy wydać na przykład na zaliczkę na majówkę czy wakacje. Na każde dziecko mamy 500 złotych.

Z danych ZUS wynika, że w Małopolsce na aktywację czeka nadal jeszcze 42 tysiące bonów turystycznych z około 397 tysięcy, które przypadły dla naszego regionu.

Bon można aktywować na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Wystarczy, że po zalogowaniu na PUE rodzic uzupełni swoje dane kontaktowe i aktywuje bon. Wtedy otrzyma unikalny 16-cyfrowy numer. Podczas płatności bonem należy go podać, po czym opiekun SMS-em dostanie kod, którym potwierdzi transakcję - przypomina Anna Szaniawska regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa małopolskiego

Mówi Andrzej Gut-Mostowy sekretarz stanu w ministerstwie sportu i turystyki

Bonem można zapłacić między innymi za pobyt w hotelu, pensjonacie czy w gospodarstwie agroturystycznym, ale też za wyjazd dziecka na kolonię, obóz czy zieloną szkołę.

QUIZ. Najsłynniejsze loga na świecie. Widzicie te symbole codziennie, wybaczamy tylko dwa błędy!

Pytanie 1 z 15
Na początek coś prostego. Czerwona litera N to logo znanej platformy streamingowej. Chodzi o...

W Małopolsce bonem turystycznym można płacić w prawie 6 tysiącach miejsc. Do tej pory w Małopolsce w ramach bonów turystycznych rodzice wydali już 645 milionów złotych. To najlepszy wynik w kraju, przed województwami pomorskim i zachodniopomorskim.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE