Boombox

i

Autor: Pixabay

Znasz slang młodzieżowy z lat 80? Ten quiz to prawdziwy hardkor!

2021-02-02 13:29

Język polski stale się zmienia. W szczególności widać to po mowie nastolatków. Zwroty, które jeszcze rok temu cieszyły się wśród młodzieży bardzo dużą popularnością, dziś uchodzą za te, które wyszły z mody. Mamy dla was quiz, w którym możecie sprawdzić, czy znacie młodzieżowe słowa używane w latach 80. Na komplet punktów mogą liczyć tylko nieliczni!

Slang młodzieżowy lat 80. - z tym zadaniem poradzą sobie zapewne tylko nieliczni. Język i mowa stale się zmieniają. Używane jeszcze wczoraj terminy i zwroty dziś uchodzą za niemodne, a co dopiero te, które cieszyły się popularnością trzy dekady temu. Mogłoby się wydawać, że badania slangu młodzieżowego to coś nowego. Nic bardziej mylnego! Językoznawcy przyglądali się temu zjawisku od lat, czego dowodem jest między innymi zamieszczony na fanpage'u Radom. Retrospekcja skan z magazynu Kontakt. Wojewódzki Informator Kulturalny, w którym wzięto pod lupę najczęściej używane przez młodzież zwroty w 1986 roku.

Niedawno sprawdzaliśmy waszą wiedzę odnośnie slangu młodzieżowego lat 90. Tym razem cofamy się o jeszcze jedną dekadę. Sprawdźcie, czy znacie zwroty, które królowały w barwnych latach 80.

Slang młodzieżowy z lat 80. Jak znasz powiedzonka z tamtego okresu?

Pytanie 1 z 11
Faziol to...
Te hity kończą w tym roku 10 lat! Rihanna, Adele, Katy Perry i inni