Zmiana czasu na zimowy 2022 - śpimy dłużej czy krócej? [GODZINY]

i

Autor: canva.com Zmiana czasu na zimowy 2022 - śpimy dłużej czy krócej? [GODZINY]

Zmiana czasu na zimowy 2022 - śpimy dłużej czy krócej? Ile godzin trwa noc?

2022-10-29 9:54

Śpimy dłużej czy krócej? Zmiana czasu do dziś jest powodem dyskusji wśród społeczeństwa, ale nie w Parlamencie Europejskim. Tam po latach dyskusji nad słusznością likwidacji przesuwania zegarków na zimowy przerwano obrady i do dziś zmiana czasu jest konieczna.

Spis treści

  1. Śpimy dłużej czy krócej? [ZMIANA CZASU]
  2. Zmiana czasu w Polsce - od kiedy?

Zmiana czasu na zimowy 2022 - śpimy dłużej czy krócej? Pytanie przynajmniej raz na pół roku pojawia się w głowach tych, którzy dużo wcześniej myślą o przestawianiu zegarków. Jedni uważają, że zmiana czasu jest istotna i nie wolno z niej rezygnować. Drudzy natomiast są zdania, iż jest więcej złego niż dobrego z przesuwania wskazówek. Główny powód dotyczy zdrowia głównie wśród osób starszych. Chodzi konkretniej o problemy kardiologiczne i rozregulowanie zegara. Zmiana czasu w Polsce wzbudza również duże emocje ze względu na rosnące ceny prądu. Im szybciej będzie robić się ciemno, tym szybciej będziemy zapalać światło. Oszczędność najbardziej odczułyby firmy zatrudniające kilkuset pracowników. Niedawno Włoskie Towarzystwo Medycyny Środowiskowej wyliczyło, że pozostanie przy czasie letnim przez cały rok wpłynęłoby na ograniczenie związane z emisją dwutlenku węgla. Oszczędność miałaby wynieść około 1 miliard euro w dwa lata.

Kiedy zmiana czasu na zimowy 2022? OSTATNIA zmiana czasu na zimowy potwierdzona?

Sonda
Czy zmiana czasu powinna zostać zlikwidowana?
Urodzinowa Kumulacja w Radiu ESKA

Śpimy dłużej czy krócej? [ZMIANA CZASU]

Likwidacja zmiany czasu ma pozytywnie wpłynąć na zdrowie, oszczędność finansową, ale również na bezpieczeństwo drogowe. Kierowcy dłużej poruszaliby się po ulicach, gdy jest jasno. Zmiana czasu na zimowy i to nie ostatnia, ma miejsce w nocy z 29 na 30 października. Wskazówki zegara z godziny 03:00 trzeba będzie przesunąć na 02:00. Oznacza to, że tej nocy śpimy dłużej. Doba potrwa nie 24, ale 25 godzin. Wschód słońca będzie mieć miejsce o godzinie 06:26:02 a zachód o 16:13:16.

Pamiętajcie o tym, że telefony komórkowe zmienią godzinę automatycznie. Nie musicie się martwić, że budzik obudzi was o godzinę za późno. Godzinę zmienić będzie trzeba w zegarach ściennych, piekarnikach czy starszych modelach samochodów.

Zmiana czasu w Polsce - od kiedy?

Pierwszy raz zmiana czasu zaczęła obowiązywać w 1919 roku. Później wprowadzoną ją w czasie okupacji hitlerowskiej. Po wojnie obowiązywała w latach od 1946-1949 i znów z niej zrezygnowano. Powróciła w 1957 po to, by znów przestała obowiązywać w 1964 roku. Od 1977 roku Polacy przesuwają wskazówki nieustannie. 

Listen to "Po co nam ZMIANA CZASU? Dr Jan Czarzasty: To nie jest racjonalne. RAPORT ZŁOTOROWICZA" on Spreaker.