Zmiana czasu na jesienny - kiedy jest? Czy taki czas istnieje?

2022-09-26 15:31
Zegar jesień
Autor: Pixabay

Jesień oficjalnie zawitała do Polski, Wiele osób kojarzy te porę roku nie tylko z ochłodzeniem, spadającymi liśćmi i kasztanami, ale także ze zmianą czasu. Kiedy w tym roku przestawiamy zegarki? Od kiedy obowiązywać będzie czas zimowy, często błędnie nazywany też jesiennym? Publikujemy dokładną datę.

Zmiana czasu na zimowy od lat budzi wielkie kontrowersje. Na świecie nie brakuje przeciwników tradycji, którzy zgodnie twierdzą, że zmiany czasu niosą za sobą cały szereg niekorzystnych konsekwencji. Wśród najpoważniejszych wymieniane są te związane ze zdrowiem. I choć o pomyśle odejścia od stosowania zmiany czasu członkowie Parlamentu Europejskiego mówią od dawna, to do tej pory nie podjęto żadnej konkretnej decyzji dotyczącej zniesienia tego powstałego w XX wieku rozwiązania. W tym roku czeka nas przestawienie zegarków na obowiązujący jesienią i zimą czas zimowy. Wiele osób, jako że wskazówki zegara cofamy jesienią, błędnie nazywa nadchodzący czas czasem jesiennym. W Polsce obowiązują jednak dwa czasy: letni i zimowy. Ten pierwszy już niebawem się kończy. Sprawdźcie, kiedy czeka nas zmiana czasu w 2022 roku.

Jesień kalendarzowa a astronomiczna. Data rozpoczęcia w tym roku wyjątkiem!

Roksana Węgiel vs. HITY 2005

Zmiana czasu na zimowy 2022 - data

Zmiana czasu na zimowy dokonuje się zawsze w ostatnią niedzielę października. W tym roku wskazówki zegara przestawimy 30 października, w niedzielę. Jako że mowa o czasie zimowym, pośpimy dłużej. Wskazówki zegara trzeba będzie przestawić z godziny 3:00 na godzinę 2:00 w nocy. 

Sonda
Czy zmiana czasu jest potrzebna?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze