Złoty pociąg w Wałbrzychu? O co chodzi - w 4 punktach wyjaśniamy w rytm złotych piosenek

2015-08-31 13:53
Gold Trans Am - kadr z nagrania koncertowego Kesha
Autor: youtube.com/kesha Gold Trans Am - kadr z nagrania koncertowego Kesha

Złoty pociąg w Wałbrzychu to hit internetu i serwisów newsowych. O co chodzi ze złotym pociągiem wyjaśniamy w 4 prostych punktach, żebyście mieli później spokojną głowę do słuchania hitów o złocie!

Złoty pociąg - Wałbrzych żyje wiadomością o tym, że w okolicach miasta znaleziono skarb z czasów II Wojny Światowej. Gorączka złota - a właściwie ciekawość, czy to prawdziwy skarb - ogarnęła całą Polskę. Jeżeli chcesz się dowiedzieć czy złoty pociąg jest prawdziwy, gdzie jest złoty pociąg i jak go odkryto - przeczytaj poniższe punkty! Później możesz posłuchać największych hitów ze złotem w tytule - to podkręci twoją gorączkę złota związaną ze Złotym pociągiem ;)

Złoty pociąg  - CO to?

Dwóch mężczyzn znalazło podobno niemiecki pociąg wojskowy. W zgłoszeniu o znalezieniu nie podano, że znajdują się z nim kosztowności, a raczej pamiątki historyczne i militarne. Ale wiele osób podejrzewa, że może to być pociąg, którym Niemcy wywozili z Wrocławia złoto i inne cenne kruszce.

Złoty pociąg  - Wałbrzych ale GDZIE?

Znalazcy nie powiedzieli gdzie dokładnie znajduje się tajemniczy złoty pociąg, ale według ich relacji jest na terenie Wałbrzycha. 

Złoty pociąg - KIEDY?

Złoty pociąg miał wywozić drogocenny ładunek z Wrocławia w maju 1945 roku. Minęło więc 70 lat od jego zniknięcia. Kiedy zostanie ujawniona jego lokalizacja - nie wiadomo. To zależy od poszukiwaczy skarbów którzy go odnaleźli.

Złoty pociag - JAK?

Co dalej ze złotym pociągiem, jak go odnaleźć? Na razie władze miasta przekazały informację o znalezisku do ministerstwa i pewnie dopiero po kolejnej turze rozmów w sprawie znaleźnego (poszukiwacze skarbów chcą 10 procent wartości), okaże się czy i kiedy dwaj tajemniczy mężczyźni ujawnią miejsce ukrycia złotego pociągu.

Złoty pociąg - złota lista przebojów

Skoro już zaspokoiliście głód wiedzy o złotym pociągu, posłuchajcie 7 największych złotych hitów związanych ze złotem!

  • Imagine Dragons - Gold

  • Kesha - Gold Trans Am (uwaga, tekst zawiera wulgaryzmy)
  • Kimbra szukała złotego echa - Golden Echo
  • Czy w tajemniczym miejscu czekają na znalazców stosy złotych monet? To wątpliwe, ale warto pomarzyć z Charlie XCX Cold Coins
  • U2 też śpiewali o drogocennych kruszcach, chociaż w kontekście tego, że nie dają one szczęście - Silver and Gold
  • A może to będzie podpucha, złoto głupców, jak śpiewają One Direction - Fools Gold
  • Na koniec klasyka - Fields of Gold. Na razie możemy pomarzyć tylko o całych polach złota ukrytych pod Wałbrzychem

  •  

    Najnowsze