Zimna Kaśka nad Polską 2019 przyniesie arktyczne mrozy! Kiedy i gdzie najgorzej?

2019-04-11 16:33
Zimna Kaśka nad Polską 2019 przyniesie arktyczne mrozy! Gdzie najgorzej?
Autor: Piotr Korczak/REPORTER / EAST NEWS Zimna Kaśka nad Polską 2019 przyniesie arktyczne mrozy! Gdzie najgorzej?

Arktyczny mróz ze Skandynawii nadciąga nad Polskę! Jeśli myśleliście, że wiosna 2019 zagościła na dobre, to niestety mamy dla was złą wiadomość. Spodziewajcie się nagłych spadków temperatury, lekkich podmuchów zimnego wiatru a miejscami nawet opadów śniegu! Gdzie i kiedy najgorzej? Najnowsze przewidywania synoptyków podrzucamy na ESKA.pl

Zimna Kaśka nad Polską 2019 już niebawem. Pogoda w naszym kraju ulegnie gwałtownej zmianie, a wszystko przez chłodną masę powietrza znad Arktyki i Subarktyki. Taką wiadomość przekazała na łamach serwisu tvnmeteo.tvn24, synoptyk, Arleta Unton-Pyziołek. Arktyczny mróz spodziewany jest w Szwecji, Finlandii, Polsce, Niemczech, Estonii oraz na Łotwie i Litwie. W momencie wystąpienie Zimnej Kaśki w Szwecji i Norwegii odnotowano -23 stopnie Celsjusza.

Zobacz: Pogoda w Polsce 2019 - ZIMA wraca! IMGW zapowiada przymrozki

Zimna Kaśka nad Polską 2019 - kiedy?

Zimna Kaśka w Polsce zapowiedziana jest na 12 kwietnia 2019 roku. W nocy z czwartku na piątek spodziewajcie się temperatur od -2 stopni do -6 stopni Celsjusza. W piątek na sobotę będzie jeszcze zimniej, bo w północnej części kraju na termometrach nawet -5 stopni Celsjusza. Jak podał serwis tvnmeteo.tvn24.pl, w objęciach tzw. Zimnej Kaśki zostaniemy przez tydzień. Warto w jakiś sposób zabezpieczyć kwitnące drzewa, krzewy i kwiaty. Od 15 kwietnia będzie dużo cieplej i wiosna ma już na dobre rozgościć się w naszym kraju.

Zimna Kaśka nad Polską 2019 - gdzie najgorzej?

Gdzie najzimniej w Polsce? Zimna Kaśka przemieszcza się do nas ze Skandynawii, więc na mróz i niskich temperatur trzeba się spodziewać na północy kraju. Najmniej stopni na swoich termometrach zobaczą mieszkańcy takich miast, jak: Suwałki, Olsztyn i Gdańsk.

Najnowsze