Pogoda w Polsce 2019 - ZIMA wraca! IMGW zapowiada przymrozki

2019-04-10 8:56
śnieg
Autor: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Ostatnie dni były bardzo łaskawe pod względem warunków atmosferycznych. Ciepło zagościło w całej Polsce, dzięki czemu mogliśmy na dobre poczuć wiosenną aurę. Niestety, okazuje się, że wyższa temperatura gościła u nas chwilowo. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał właśnie ostrzeżenia przed przymrozkami. Sprawdź, w których rejonach Polski warto zaopatrzyć się w czapki i rękawiczki!

Pogoda w Polsce 2019 - ZIMA wraca? IMGW zapowiada przymrozki. Ubiegła noc pokazała, że na prawdziwą wiosnę trzeba jeszcze chwilkę poczekać. Noc z 8 na 9 kwietnia oraz wtorkowy poranek przywitały nas bardzo niską temperaturą. Okazuje się, że utrzyma się ona w najbliższych dniach. IMGW wydał już ostrzeżenia przed przymrozkami. Sprawdź, w których miejscach temperatura gwałtowanie spadnie.

Przeczytaj także: Pogoda na kwiecień 2019 długoterminowa. Czekają nas gwałtowne burze i wysokie temperatury!

Zobacz: Trąby powietrzne, burze i gradobicia w Polsce! Tak ekstremalnej pogody jeszcze nie było

Pogoda w Polsce 2019 - zima powraca?

W ciągu najbliższej doby, Polska będzie pod wpływem zimnego powietrza arktycznego, morskiego z rejonu Skandynawii, co spowoduje obniżenie temperatury. IMGW wydał już alerty pierwszego stopnia przed przymrozkami. Obowiązują one w województwach: łódzkim, wielkopolskim i lubuskim. Temperatura ma tam spaść do -3 stopni Celsjusza. W województwach: zachodniopomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, łódzkim oraz mazowieckim również spodziewane są przymrozki. Ostrzeżenia dla tych wszystkich miejsc obowiązują od północy do 8 rano w środę.

Najnowsze