PIT 2019

i

Autor: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Zerowy PIT dla młodych - zasady, na czym polega?

2019-06-26 11:30

O tym pomyśle dyskutowano od miesięcy. Dziś oficjalnie wiemy już, że rząd przyjął projekt ustawy w sprawie zerowego PIT-u dla osób do 26. roku życia. Ma ona zostać wprowadzona w życie jeszcze w tym roku. Celem projektu jest zachęcenie młodych do zostania w Polsce, a nie szukania pracy za granicą. Czego możemy się spodziewać? Na czym polega zerowy PIT dla młodych? Co zmieni na rynku pracy? Sprawdź szczegóły już teraz na ESKA.pl.

Zerowy PIT dla młodych został już przyjęty przez rząd. Premier Polski Mateusz Morawiecki poinformował o tym podczas spotkania z młodzieżą w ramach kampanii #BezPITdlaMłodych. Pomimo tego, że jeszcze na długo przed jej przyjęciem, kwestia ta wzbudzała wiele kontrowersji, Prezes Rady Ministrów wyznał, że takie rozwiązanie ma pomóc w obniżeniu liczby emigracji młodych osób, które często decydują się na opuszczenie kraju w celach zarobkowych. Niewątpliwie, taka zmiana zrewolucjonizuje rynek pracy. Jak zapowiada szef rządu, zostanie ona wprowadzona w życie już niebawem.

Zerowy PIT dla młodych - na czym polega?

Zerowy PIT to jeden z projektów piątki Kaczyńskiego, czyli pakietu świadczeń, który ma za zadanie ułatwić życie w Polsce. Jak oficjalnie podano, przepisy ustawy będą obowiązywały już od 1 sierpnia 2019 roku. Oznacza to, że od tego dnia, osoby do 26. roku życia zostaną objęte zerowym podatkiem, przez co nie będą musiały rozliczać PIT-u. Takie rozwiązanie ma doprowadzić nawet do niemalże dwukrotnego zwiększenia dochodów młodych Polaków. Zerowy PIT działać będzie zarówno w przypadku umów o pracę, jak i tzw. śmieciówek.

Sonda
Czy rozważasz podjęcie pracy za granicą?