Zakazane emoji na Facebooku. Brzoskwinia, bakłażan lub kropla wody - dlaczego nie można ich używać?

2020-01-14 13:03
Facebook
Autor: LEON NEAL/AFP/East News

Brzoskwinia, bakłażan i kropla wody zakazane na Facebooku? Miejcie się na baczności i uważajcie w jakim kontekście używacie tych emoji, ponieważ możecie mieć zablokowane konto. Wszystkie szczegóły poznacie na ESKA.pl.

Korzystanie z emoji w portalach społecznościowych wprowadziło całkowicie nową modę na komunikację między użytkownikami. W trakcie różnych konwersacji, uwielbiamy wyrażać emocje, wysyłając różnego typu emotikonki. Okazuje się, że za niektóre możemy otrzymać blokadę naszego konta w serwisach Facebook i Instagram. Emoji, z których nie warto korzystać to brzoskwinia, kropla wody lub bakłażan. Dlaczego tak jest? Wszystkie szczegóły poznacie na ESKA.pl.

Zakazane emoji na Facebooku: których emotek nie używać?

Emotikony na portalach społecznościowych całkowicie poprawiły komunikację i wyrażanie emocji. W trakcie rozmowy jesteśmy w stanie za pomocą kolorowych buziek, bądź innych emoji porozumieć się z drugą osobą. Okazuje się, że właśnie przy takiej komunikacji możecie mieć spore problemy i zablokowane konto. Jeżeli korzystacie z emotki brzoskwini, kropli wody lub bakłażana - to właśnie te emoji powodują sporo kontrowersji. Serwisy Facebook i Instagram postanowiły walczyć z erotycznym kontekstem tych trzech emotikonek. Jeżeli używacie ich przy publikowaniu dwuznacznych zdjęć, możecie mieć wtedy spory problem i zablokowane konto. To wszystko związane jest z poprawą bezpieczeństwa w sieci, oraz zmianą polityki prywatności i standardów społeczności.

Najnowsze