Sklep

i

Autor: Canva

Niedziele handlowe 2023

Żabka, Lidl, Biedronka - czy są otwarte 4.06.2023? Godziny otwarcia i zamknięcia

2023-06-03 18:00

Choć zakaz na dobre wpisał się w nawyki zakupowe Polaków, to nadal wywołuje on sporo kontrowersji. Co tydzień, miliony Polaków zadają sobie pytanie - czy dzisiaj jest niedziela handlowa? Przed wybraniem się do sklepu warto sprawdzić, które sklepy są otwarte 4 czerwca i w jakich godzinach, by nie pocałować przysłowiowej klamki.

Godziny otwarcia sklepów niedzielę 4 czerwca mogą różnić się od tych, które obowiązują w dni powszednie. Zwolennicy robienia zakupów w ostatni dzień tygodnia oraz w święta z pewnością nie mają powodów do entuzjazmu. Kalendarz niedziel handlowych 2023 nie jest zbyt pokaźnych rozmiarów. W tym roku wypada jedynie siedem takich dat, z czego trzy mamy już za sobą. W kalendarzu dominują niedziele niehandlowe, a zakaz handlu na stałe wpisał się już w rzeczywistość Polaków. Zanim wybierzemy się do sklepu, warto sprawdzić, w jakich godzinach i gdzie zrobić zakupy 4 czerwca 2023.

Niedziele handlowe CZERWIEC 2023. Która niedziela jest handlowa? [KALENDARZ]

Kupuję jedzenia na 5 dni za 70 zł - Kasia Węsierska | ESKA XD - Fit vlog #65

Lidl i Biedronka 4.06.2023 - czy są czynne?

Niestety, niedziela 4 czerwca 2023 jest niehandlowa. Najbliższa czeka nas dopiero w ostatni weekend tego miesiąca, czyli 25 czerwca. Oznacza to, że Biedronka i Lidl, jak i inne supermarkety i galerie handlowe, będą nieczynne. Możliwość zrobienie zakupów w tych punktach będzie możliwa dopiero w poniedziałek. Jednak mamy też dobre wiadomości. Wielu z pewnością ucieszy fakt, że pomimo zakazu handlu są miejsca, w których można zrobić zakupy w niedzielę 28 maja. Wyjątkiem są np. Żabka, Carrefour Express i Carrefour Market.

Żabka 4.06.2023 - godziny otwarcia

Godziny otwarcia i zamknięcia Żabki 4 czerwca 2023 przeważnie wywieszone są na drzwiach każdej placówki. Można je także sprawdzić za pośrednictwem aplikacji. Większość sklepów tej sieci będzie otwarta od 10:00 do 20:00. W niektórych miastach można także zrobić zakupy w Żabce Nano, które pozwalają na zaopatrzenie się w niezbędne produkty spożywcze 24h na dobę.

Początek roku szkolnego 2023/24 - kiedy jest? Kiedy wracamy do szkoły?

4 czerwca 2023 - które sklepy otwarte?

Sklepy otwarte 4 czerwca 2023 z pewnością ułatwią wielu osobom rozplanowanie weekendowych aktywności i odpoczynku. Należy pamiętać, że niedziele niehandlowe 2023 nie obejmują wszystkich sklepów, ponieważ ww. ustawa przewiduje wyjątki. Placówki handlowe działające na zasadzie franczyzy lub małe, osiedlowe, w których za kasą stoi właściciel będą otwarte. Oto lista miejsc, w których można zrobić zakupy 4 czerwca.

 • stacje paliw płynnych,
 • apteki i punkty apteczne,
 • zakłady lecznicze dla zwierząt,
 • placówki handlowe, gdzie przeważa sprzedaż kwiatów,
 • placówki handlowe, których działalność polega na sprzedaży prasy, biletów
 • komunikacji miejskiej, kuponów z grami i wyrobów tytniowych,
 • placówki pocztowe, gdzie przeważa działalność usług związana z pocztą,
 • placówki handlowe w obiektach infrastruktury krytycznej,
 • placówki handlowe w zakładach hotelarskich,
 • placówki handlowe w zakresie kultury, sportu, turystyki, wypoczynku i oświaty,
 • miejscach handlu organizowanych na potrzeby festynów, jarmarków i innych imprez,
 • piekarnie, cukiernie, lodziarnie.