święta, boże narodzenie

i

Autor: pixabay.com

Za ile święta 2022? W jakie dni wypada Boże Narodzenie?

2022-11-23 15:47

Boże Narodzenie to dla wielu osób najbardziej wyjątkowy, a tym samym najbardziej wyczekiwany czas w całym roku. To właśnie święta są nierzadko jedynym okresem, kiedy możemy pobyć z najbliższymi przez dłużej niż zaledwie kilka godzin. Sprawdzamy, w jakich dniach wypada Boże Narodzenie 2022. Czy będzie można odebrać dzień wolny?

Spis treści

  1. Jak wypada Boże Narodzenie 2022? 

Jak wypada Boże Narodzenie 2022? Święta zbliżają się wielkimi krokami, dlatego też zainteresowanie nimi wśród internautów rośnie z każdym dniem. Coraz więcej użytkowników sieci wpisuje w wyszukiwarki internetowe hasła powiązane z obchodami Bożego Narodzenia 2022. Wśród nich nie brakuje takich jak terminarz, kalendarz czy harmonogram. Obchodzone w grudniu święta znajdują się w gronie dni ustawowo wolnych od pracy. Tych, zgodnie z obowiązującą ustawa, w polskim kalendarzu mamy dokładnie trzynaście. Warto podkreślić, że dniami wolnymi od pracy są tylko 25 i 26 grudnia. Obchodzona dzień wcześniej Wigilia to normalny dzień roboczy, jednak pracodawcy często decydują się na wprowadzenie zmian w godzinach otwarcia sklepów czy innych zakładów pracy. Sprawdzamy, jak w tym roku wypadają święta Bożego Narodzenia i czy należy się odbiór dnia wolnego.

Śnieg i mróz na Boże Narodzenie 2022! Synoptycy mówią o białych świętach

Najpopularniejsze świąteczne piosenki 2021: hity na Boże Narodzenie [TOP 10]

Jak wypada Boże Narodzenie 2022? 

Kalendarz Bożego Narodzenia interesuje coraz więcej osób. W tym roku pierwszy dzień świąt wypada w niedzielę, natomiast drugi w poniedziałek. W związku z tym wielu internautów poszukuje odpowiedzi, czy za święto wypadające w niedzielę przysługuje dzień wolny do odebrania. Zgodnie z obowiązującą w Polsce ustawą - nie. Jedynym dniem tygodnia, za który przysługuje odbiór dnia wolnego, jest sobota. Gdyby Boże Narodzenie wypadało w sobotę, pracownik mógłby wybrać dodatkowy dzień wolny. Z taką sytuacją mieliśmy do czynienia na początku tego roku, kiedy pracownikom przysługiwał dodatkowy dzień wolny za Nowy Rok. 1 stycznia 2022 przypadał bowiem właśnie w sobotę.