Michael Jackson Thriller

i

Autor: materiały prasowe Sony Music Poland

Wielki hit Michaela Jacksona miał brzmieć inaczej. Demo Billie Jean dostępne po 40 latach!

2022-11-24 10:50

Dokładnie 40 lat swoją premierę miał ponadczasowy album Michaela Jacksona Thriller. Krążek do dzisiaj cieszy się mianem najlepiej sprzedającej się płyty w historii, a pochodzące z niego single na stałe zapisały się na kartach historii popkultury. Z okazji 40-lecia Thriller doczekał się reedycji. Tę wzbogacono m.in. o demo Billie Jean z 1981 roku!

Chociaż trudno w to uwierzyć, w tym roku mija dokładnie 40 lat od płyty, która całkowicie zmieniła popkulturę. Mowa oczywiście o szóstym solowym krążku Michaela Jacksona zatytułowanym Thriller. Wydawnictwo króla popu zostało nagrodzone aż ośmioma statuetkami Grammy i rozeszło się w imponującej liczbie ponad 100 milionów egzemplarzy. Longplay do dziś jest najlepiej sprzedającym się tytułem muzycznym w historii. To właśnie z Thrillera pochodzą takie nieśmiertelne hity jak Beat It, Human Nature, tytułowy Thriller czy nieodzownie kojarzący się z moonwalkiem Billie Jean. Z okazji 40. rocznicy wydania Thrillera na sklepowych półkach i w serwisach cyfrowych pojawiło się wyjątkowe wydawnictwo Thriller (40th Anniversary Edition), a na nim same rarytasy. Fani po latach mogą dowiedzieć się, jak brzmiały pierwotne wersje piosenek, które na zawsze zmieniły rynek muzyczny na świecie. Wśród nich nie zabrakło prawdziwej perełki - nagranego przez MJ-a w domu demo Billie Jean.

Michael Jackson - tak wyglądałby DZISIAJ! Uśmiech i kruczoczarne włosy wzruszają do łez

Julia Żugaj vs. HITY 2000

Demo Billie Jean Michaela Jacksona

Piosenka Billie Jean to jeden z największych hitów muzycznych w historii. To właśnie podczas występów z tym utworem Michael Jackson przywdziewał czarny kapelusz, lśniącą marynarkę, białą rękawicę, a także białe skarpetki i wykonywał swój słynny chód księżycowy, zwany też moonwalkiem. Dopiero po latach fani legendarnego piosenkarza mogą w końcu legalnie cieszyć się pierwotną wersją ponadczasowej piosenki. 

Sonda
Czy słuchałeś muzyki Michaela Jacksona?