Wielki hit Michaela Jacksona miał brzmieć inaczej. Demo Billie Jean dostępne po 40 latach!

2022-11-24 10:50
Michael Jackson Thriller
Autor: materiały prasowe Sony Music Poland

Dokładnie 40 lat swoją premierę miał ponadczasowy album Michaela Jacksona Thriller. Krążek do dzisiaj cieszy się mianem najlepiej sprzedającej się płyty w historii, a pochodzące z niego single na stałe zapisały się na kartach historii popkultury. Z okazji 40-lecia Thriller doczekał się reedycji. Tę wzbogacono m.in. o demo Billie Jean z 1981 roku!

Chociaż trudno w to uwierzyć, w tym roku mija dokładnie 40 lat od płyty, która całkowicie zmieniła popkulturę. Mowa oczywiście o szóstym solowym krążku Michaela Jacksona zatytułowanym Thriller. Wydawnictwo króla popu zostało nagrodzone aż ośmioma statuetkami Grammy i rozeszło się w imponującej liczbie ponad 100 milionów egzemplarzy. Longplay do dziś jest najlepiej sprzedającym się tytułem muzycznym w historii. To właśnie z Thrillera pochodzą takie nieśmiertelne hity jak Beat It, Human Nature, tytułowy Thriller czy nieodzownie kojarzący się z moonwalkiem Billie Jean. Z okazji 40. rocznicy wydania Thrillera na sklepowych półkach i w serwisach cyfrowych pojawiło się wyjątkowe wydawnictwo Thriller (40th Anniversary Edition), a na nim same rarytasy. Fani po latach mogą dowiedzieć się, jak brzmiały pierwotne wersje piosenek, które na zawsze zmieniły rynek muzyczny na świecie. Wśród nich nie zabrakło prawdziwej perełki - nagranego przez MJ-a w domu demo Billie Jean.

Michael Jackson - tak wyglądałby DZISIAJ! Uśmiech i kruczoczarne włosy wzruszają do łez

Julia Żugaj vs. HITY 2000

Demo Billie Jean Michaela Jacksona

Piosenka Billie Jean to jeden z największych hitów muzycznych w historii. To właśnie podczas występów z tym utworem Michael Jackson przywdziewał czarny kapelusz, lśniącą marynarkę, białą rękawicę, a także białe skarpetki i wykonywał swój słynny chód księżycowy, zwany też moonwalkiem. Dopiero po latach fani legendarnego piosenkarza mogą w końcu legalnie cieszyć się pierwotną wersją ponadczasowej piosenki. 

Sonda
Czy słuchałeś muzyki Michaela Jacksona?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze