Wielkanoc

i

Autor: pixabay.com

Wielkanoc 2023 - jak wypadają święta w przyszłym roku?

2022-04-14 13:27

Wielkanoc to najważniejsze święto w Kościele Katolickim. Co roku Polacy spędzają ten dzień z rodzinami i przyjaciółmi, a dodatkowo często podróżują po całym kraju. Jest to jednak święto ruchome, co oznacza, że nie ma stałej daty. Jak wypada Wielkanoc w 2022 roku? Sprawdź, w jakim terminie odbędą się święta w przyszłym roku.

Święta wielkanocne to najważniejsze wydarzenie dla wszystkich chrześcijan. Ustanowiono je na pamiątkę zmartwychwstania Jezusa Chrystusa stanowiącego ostateczną wygraną nad szatanem oraz dopełnienie misji zbawienia Syna Bożego na Ziemi. Katolicy wyznaczają datę Wielkiejnocy na podstawie kalendarza gregoriańskiego. W przeciwieństwie do Bożego Narodzenia Wielkanoc jest tzw. świętem ruchomym, ponieważ rokrocznie przypada w innym terminie. Z tego powodu wiele osób szuka informacji na temat tego, kiedy święta odbędą się w roku kolejnym. W 2022 Wielkanoc przypadła na 17 kwietnia. Jak będzie w przyszłym roku? Informacje na ten temat sprawdzisz niżej.

ZOBACZ TAKŻE: Filmy na Wielkanoc 2022 - co obejrzeć w święta? Najlepsze propozycje

ESKA XD #046 LUNCHBOX, CHARLI XCX, ZRANIONE PTAKI, NICOLAS CAGE

Wielkanoc 2023 - kiedy?

Kiedy wypada Wielkanoc w 2023 roku? Data przyszłorocznych świąt jest już znana. Zmartwychwstanie Chrystusa będziemy świętować wcześniej niż w 2022 roku, bo już w niedzielę 9 kwietnia. Oczywiście, Poniedziałek Wielkanocny wypada dzień później, czyli 10 kwietnia. Jak ustala się datę świąt?

Wielkanoc - data. Od czego zależy?

Dla katolików corocznie Święta Wielkiej Nocy przypadają na niedzielę po pierwszej wiosennej pełni księżyca, która nazywana jest Paschalną i zawsze wypada w marcu lub kwietniu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE