WhatsApp - informacja o odnowieniu konta to oszustwo! Uważaj na niebezpieczne wiadomości

2021-04-07 9:43 Adam Bysiek
WhatsApp Messenger przestał działać na TYCH telefonach! Co się stało?! [LISTA]
Autor: Reporters / STG/REPORTER / Heline Vanbeselaere WhatsApp Messenger przestał działać na TYCH telefonach! Co się stało?! [LISTA]

Niestety internetowi oszuści cały czas rozwijają swoje metody na to by wprowadzić użytkowników aplikacji mobilnych w błąd. Konsekwencją złapania się w pułapkę internetowych przestępców może być utrata znacznej sumy pieniędzy lub danych wrażliwych, które dziś są szczególnie pożądane. Tym razem celem hakerskiego ataku stała się popularna aplikacja WhatsApp, zagrożone jest kilka tysięcy kont stałych użytkowników.

WhatsApp - komunikat o konieczności odnowienia konta zaniepokoił użytkowników. Ci z Was, którzy posługują się tą aplikacją powinni mieć się na baczności. Nadal istnieje uzasadnione ryzyko utraty swoich danych personalnych, a nawet dostępu do konta. 

WhatsApp - komunikat o konieczności odnowienia konta

Niestety nie jest to pierwszy raz gdy internetowi oszuści korzystając z aplikacji WhatsApp należącej do Facebooka wykorzystują automatyczne "komunikaty o odnowieniu konta". Każdy z użytkowników, który dał się nabrać na fałszywie powiadomienie i sugestie aplikacji miał potwierdzić operację za pomocą sześciocyfrowego kodu PIN. Taka osoba natychmiast traciła ważne dla siebie dane, w tym te wrażliwe. Niemożliwy był również dostęp do konta w aplikacji WhatsApp. Niestety cyberprzestępcy poszli o krok dalej i postanowili, że zaangażują w swój proceder konwencjonalną sieć GSM, za pomocą której rozsyłają sms-y użytkownikom z rzekomym linkiem aktywacyjnym i kodem do aplikacji. Chwilę później na ekranie telefonu pojawia się informacja o dezaktywacji konta.

Chiny zbudowały sztuczną gwiazdę | ESKA XD - Mobmania #18

 WhatsApp - uważaj na te wiadomości

WhatsApp usiłuje rozwiązać ten problem, a my apelujemy - uważaj na te wiadomości! Jeśli dostaniecie taką jak ta zamieszona poniżej, pamiętajcie aby zgłosić takie konto! Nigdy nie podążajcie ścieżką opisaną w wiadomości, aby nie dać szans oszustom na kradzież Waszych danych wrażliwych. Jeden z brytyjskich portali namierzył jedno z kont, które odpowiada za rozsyłanie tych zainfekowanych wiadomości i powiadomień. Koniecznie zobaczcie jakich wiadomości się wystrzegać.

Najnowsze