Voice of Poland

i

Autor: EAST NEWS Voice of Poland

Voice of Poland – to oni zaczęli programie: Ukeje, Brzozowski, Nykiel, Ziółko, Sarsa

2017-09-18 17:46

Voice of Poland – dla nich wszystko zaczęło się w programie m.in. Natalia Nykiel, Sarsa i Rafał Brzozowski. Czy w ósmej edycji VoP, ktoś podzieli ich los?

Program Voice of Poland to prawdziwa kopalnia talentów. Przez siedem edycji na scenie stanęły tysiące uczestników, marzących o śpiewaniu i karierze w branży muzycznej. Dzięki udziałowi w muzycznym talent show ci najlepsi doszlifowali swój warsztat pod okiem Trenerów, a często także odkryli swój artystyczny kierunek. Teraz osobowości takie jak: Natalia Nykiel, Sarsa czy Rafał Brzozowski stali się samodzielnymi artystami i kontynuują karierę rozpoczętą w programie. Czy w ósmej edycji są ich następcy?

Damian Ukeje – pierwszy  Voice of Poland

W 2011 roku wziął udział w pierwszej edycji programu „The Voice of Poland” i trafił do drużyny Nergala. Dotarł do finału, gdzie zaprezentował autorski utwór „Nie mamy nic”. Wygrał edycję, a jej główną nagrodą był tytuł „najlepszego głosu w Polsce” oraz kontrakt z wytwórnią płytową. W 2012 roku został wydany jego pierwszy singel „Bezkrólewie”, a w 2013 roku odbyła się premiera jego debiutanckiego albumu studyjnego „Ukeje”. Wydawnictwo było notowane na 44. miejscu na liście najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. W 2014 wokalista został nominowany do nagrody Fryderyk w kategorii Debiut roku. A we wrześniu 2016 roku ukazał się jego drugi album studyjny „ỤZỌ”.

Rafał Brzozowski – złoty chłopak polskiej sceny muzycznej

Wziął udział w pierwszej edycji programu „The Voice of Poland”. Odpadł tuż przed finałem. W roku 2011 wydał dwa single: „Nie mam nic” oraz „Na dobre masz zawsze mnie”, który jest piosenką końcową serialu „Na dobre i na złe”. W 2012 roku wydał kolejny singel „Tak blisko”, z którego tytułowa piosenka otrzymała nagrodę w kategorii Hit lata podczas gali Eska Music Awards 2012Debiutancki album studyjny „Tak blisko” ukazał się w 2012 roku. We wrześniu 2014 roku piosenkarz wydał swój drugi album „Mój czas”. W 2017 roku z utworem „Sky Over Europe” zakwalifikował się do polskich preselekcji do Konkursu Piosenki Eurowizji. W finale selekcji zajął drugie miejsce. Od września 2017 jest gospodarzem reaktywowanego teleturnieju Koło Fortuny emitowanego w TVP2.

Natalia Nykiel – królowa electro-pop

W 2013 roku brała udział w drugiej edycji programu, gdzie dotarła do finału. We wrześniu 2014 ukazał się jej debiutancki album Lupus Electro, nagrany we współpracy z takimi artystkami, jak: Kasia Nosowska, Paulina Przybysz, Karolina Kozak. Album wyprodukował Michał „Fox” Król odpowiedzialny m.in. za produkcję albumów Marii Peszek. W 2015 roku wokalistka została nagrodzona statuetką Eska Music Awards w kategorii Najlepsze video za singiel „Bądź duży”. Otrzymała także nominację do nagrody MTV Europe Music Awards 2015 w kategorii Najlepszy polski wykonawca. W 2016 roku ukazał się singel „Error”, który trafił na pierwsze miejsce najczęściej odtwarzanych utworów w polskich rozgłośniach radiowych. Do tej pory singiel pokrył się potrójną platyną, a teledysk do niego osiągnął wynik ponad 42 milionów wyświetleń w serwisie YouTube, co czyni go drugim co do popularności singlem piosenkarki. Również w 2016 roku ukazała się płyta koncertowa piosenkarki zarejestrowana podczas trasy Error Tour. Album zawierał też płytę CD pt. „Lupus Electro”, poszerzoną o dwa dodatkowe utwory – „Ekrany” oraz „Error”. W 2017 roku Natalia Nykiel została ogłoszona główną gwiazdą Red Bull Tour Bus, serii siedmiu koncertów w polskich miastach. Grała również na Orange Warsaw Festival.

Mateusz Ziółko – romantyk z rockandrollową duszą

Wystąpił w eliminacjach do trzeciej edycji programu „The Voice of Poland”. Na etapie „przesłuchań w ciemno” trafił do drużyny Marka Piekarczyka. Podczas „Bitew” został „skradziony” przez Marię Sadowską i dołączył do jej składu, by ostatecznie zostać przez nią wybranym do występów w odcinkach na żywo. Wygrał program, dzięki czemu podpisał kontrakt z wytwórnią płytową. W 2014 roku wystartował w konkursie „SuperDebiuty” w ramach 51. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, który również wygrał. W 2015 roku wspólnie z Liberem nagrał utwór „7 rzeczy”, który zapowiadał jego pierwszy album. Płyta zatytułowana „Na nowo” ukazała się w maju 2017 roku i w dniu premiery uzyskała status złotej. Pozostałymi singlami promującymi album zostały piosenki: „W płomieniach” i „Szkło” oraz utwór „Bezdroża”, który nagrał w duecie z Sylwią Grzeszczak.

Sarsa – dziewczyna łącząca pop z alternatywą

Wzięła udział w piątej edycji programu. Była faworytką, jednak uległa wypadkowi, przez który musiała zrezygnować z dalszego udziału w programie. Jej debiutancki album „Zapomnij mi” ukazał się w 2015 roku. Wydawnictwo zajęło 2. miejsce na liście OLiS i uzyskało status platynowej płyty. Pochodzą z niego single „Naucz mnie”, „Indiana” i „Zapomnij mi”, które uplasowały się kolejno na 1., 12. i 6. miejscu na polskiej liście najczęściej granych utworów. „Naucz mnie” był pierwszym polskim singlem certyfikowanym diamentem. Ponadto zdobył tytuł Cyfrowej Piosenki Roku 2015. Pozostałe dwa single pokryły się kolejno złotem i platyną. W międzyczasie Sarsa pisała utwory dla innych artystów, takie jak „Tu” i „Na ostrzu” dla Ewy Farnej czy „Ty i Ja” i „#Tam tam” dla Moniki Lewczuk. Drugi studyjny album piosenkarki, Pióropusze, ukazał się w 2017 roku. Sarsa stworzyła utwór „Volta” do najnowszego filmu Juliusza Machulskiego o tym samym tytule.