Uderzenie ciepła w Sylwestra. Na termometrach nawet kilkanaście stopni!

2022-12-29 13:07
Fajerwerki
Autor: Adam Burakowski/REPORTER

Prognozy pogody na święta sprawdziły się niemal idealnie. Zamiast białego i mroźnego Bożego Narodzenia, mieliśmy do czynienia z dodatnimi temperaturami i odwilżą. Synoptycy alarmują, że to jednak nic przy tym, co czeka nas w tym tygodniu. Przed nami fala ciepła. Sylwester zapowiada się najcieplejszy od lat. Na termometrach... prawie 20 stopni!

Pogoda na Sylwestra 2022/23 zastanawia coraz więcej osób. Nic dziwnego - w końcu do końca roku pozostało zaledwie kilka dni, a towarzysząca nam w tegoroczne Boże Narodzenie aura mocno rozczarowała miliony Polaków. Połowa grudnia przyniosła prawdziwą zimę. W całej Polsce spadł śnieg, który za sprawą minusowych temperatur utrzymywał się na powierzchni przez kilka dni. To dało nadzieję na pierwsze od wielu lat prawdziwie białe święta. Synoptycy nie mieli jednak wątpliwości, że tuż przed rozpoczęciem tego magicznego okresu czeka nas ocieplenie. Niestety, prognozy się sprawdziły i tuż przed Wigilią na termometrach odnotowaliśmy większe od zera wartości, a tym samym zalegający biały puch roztopił się i zniknął. To, czego doświadczyliśmy w Boże Narodzenie, to jednak nic w porównaniu z tym, co czeka nas w Sylwestra. Eksperci pogodowi zapowiadają prawdziwie ekstremalne temperatury w ostatnim dniu 2022 roku. Tak ciepło nie było od dawna! Zamiast zimy, w pierwszych dniach nowego roku poczujemy wiosnę. Model GFS widzi nawet 17 stopni na zachodzie naszego kraju.

Pogoda STYCZEŃ 2023 - długoterminowa prognoza. Wiosna, ale też minusowe temperatury w nocy

Sonda
Jakie masz plany na Sylwestrową noc 2022/2023?
Roksana Węgiel vs. HITY 2005

Pogoda na Sylwestra. Bomba ciepła w Polsce!

Takich temperatur w ostatnim dniu 2022 roku nie spodziewał się chyba nikt. No chyba że synoptycy. Jak wynika z modelu GFS, który perfekcyjnie przewidział ocieplenie w Boże Narodzenie, w Sylwestra czeka nas ekstremalne jak na tę porę roku uderzenie ciepła. Z opublikowanych ekspertyz jasno wynika, że na zachodzie naszego kraju można spodziewać się nawet temperatur na poziomie 17 stopni Celsjusza. Niestety, w zdecydowanej większości kraju należy spodziewać się opadów deszczu. Słonecznie zrobi się 1 stycznia, a sprzyjająca aura utrzyma przynajmniej do wtorku 3 stycznia. 

Chcesz w 2023 roku zrzucić zbędne kilogramy? Uważaj na TE proste błędy!

Posłuchaj, jak odchudzać się z głową i cieszyć się normalnym życiem!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze