Tour de Pologne 2015 6 etap: trasa Bukowina Tatrzańska i Zakopane, utrudnienia w ruchu. Będzie Hard!

2015-08-07 11:44
Tour de Pologne 2015
Autor: print screen tourdepologne.pl Tour de Pologne 2015

Tour de Pologne 2015: na trasie 6. etapu znajdzie się Bukowina Tatrzańska i Zakopane. Niestety to oznacza, że mieszkańców Podhala czekają spore utrudnienia w ruchu. Które ulice zostaną zablokowane podczas przejazdu kolarzy? Informacje na ten temat znajdziecie na ESKA.pl. Jedno jest pewne - kierowcy będą mieli HARD

Tour de Pologne 2015: Bukowina Tatrzańska i Zakopane to właśnie w tych miastach można spodziewać się największych utrudnień w ruchu podczas 6 etapu Tour de Pologne. Kolarze na podbój Podhala wyruszą w piątek 7 sierpnia. Tym razem peleton będzie musiał pokonać trasę o długości 174 kilometrów. Zarówno start jak i meta zlokalizowane są w Bukowinie Tatrzańskiej. O której rozpocznie się wyścig podczas 6 etapu? Tak zwany start honorowy został wyznaczony na godzinę 13:35 (zawodnicy ruszą spod Bukovina Terma Hotel Spa), a start ostry na 13:55 (zlokalizowany 10 km od miejsca zbiórki - Zakopane ul. Wojdyły). Ostatni uczestnicy wydarzenia na metę powinni dojechać do godziny 18:45. Rozpiskę godzinową z informacjami na temat miast, przez które przejedzie peleton, umieszczamy poniżej tego artykułu.

Tour de Pologne 2015: Bukowina Tatrzańska - utrudnienia w ruchu 

Niestety mieszkańcy Podhala oraz turyści przebywający w górach muszą uzbroić się w cierpliwość. W piątek od godziny 13 do zakończenia wyścigu nieprzejezdne będą drogi z Bukowiny Tatrzańskiej do Poronina a także z Poronina do Zębu czy Białego Dunajca do Gliczarowa. Okresowo będzie też zamykana zakopianka w Poroninie, Zakopanem i Białym Dunajcu, a także droga krajowa nr 49 na granicy Bukowiny Tatrzańskiej i Białki. 

Tour de Pologne 2015: Zakopane - utrudnienia w ruchu 7 sierpnia

Na czas przejazdu kolarzy (od godz. 13:55 do godz. 15:00) nieprzejezdne będą ulice: Droga do Olczy, Droga na Bystre, Chałubińskiego, Witkiewicza, Tetmajera, Piłsudskiego, Bronisława Czecha, Przewodników Tatrzańskich, Karłowicza. Organizatorzy sugerują, aby w piątek 7 sierpnia na terenie Zakopanego nie korzystać z własnych środków transportu, a w zamian za to przesiąść się do busów lub poruszać się pieszo po mieście. Na trasie będzie można spotkać policjantów, którzy chętnie udzielą informacji o dostępnych trasach przejazdu. 

Poruszanie się po Podhalu 7 sierpnia w czasie 6. etapu Tour de Pologne będzie naprawdę HARD! 

 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze