Para

i

Autor: Paul Bradbury / East News

To czy jesteś w związku ma wpływ na Twoje zdrowie! Nowe badania naukowców

2018-12-05 15:18

Czy bycie w związku ma wpływ również na nasz stan zdrowia? Naukowcy odkryli ważne zależności! Dowiedz się więcej na ESKA.pl

Kochać to nie znaczy zawsze to samo. Związki i rozstania bywają bardzo trudne, a nasze uczucia mają ogromny wpływ na samopoczucie i wydajność w pracy. Okazuje się jednak, że nie tylko! Naukowcy odkryli związek pomiędzy naszym zaangażowaniem emocjonalnym i relacjami z partnerem a zdrowiem! Czy nieudane małżeństwo może prowadzić do choroby?

Koniec zmiany czasu - jest NOWY TERMIN!

Miłość a zdrowie. Jaki wpływ mają na nas związki? 

Badanie zostało przeprowadzone przez zespół naukowców z Uniwersytetu w Jyväskylä w Finlandii. Analizowało pary na przestrzeni lat. Naukowcy odkryli, że osoby samotne więcej uwagi poświęcają swojemu zdrowiu. Związki przykuwają nas do kanapy, a my sięgamy chętniej po niezdrowe przekąski i posiłki. Co jednak najciekawsze - każda zmiana w naszych relacjach wiąże się ze zmianą w życiu zdrowotnym. Kobiety zamężne częściej niż mężczyźni po ślubie decydują się na ćwiczenia fizyczne. Nie musicie się jednak martwić, ciągle macie kontrolę nad swoim ciałem i nie zachorujecie znienacka na grypę z powodu burzliwego rozstania. 

QUIZ Najtrudniejsze polskie wyrazy. Większość o nich nie słyszała

Pytanie 1 z 10
Chiropterologia to: