Targowisko, fabryka cygar i plaża dla bogatych. Tak minął dzień na Dominikanie!

2020-03-01 16:30 RW
Targowisko, wytwórnia cygar i plaża dla bogatych. Tak minął dzień na Dominikanie!
Autor: Piotr Bukowski

Ekipa ESKA Odwołuje Zimę 2020 nie zwalnia tempa i odkrywa przed Wami kolejne zakątki malowniczej Dominikany. Tym razem wybraliśmy się na miasto, by poznać dwie różne strony tego miejsca: biedna i bogata. Co się dokładnie działo? Zobaczcie zdjęcia prosto ze słonecznej Dominikany w jednym miejscu - na ESKA.pl!

Ekipa ESKA Odwołuje Zimę 2020 nie zwalnia tempa i z wielkim zaciekawieniem za sprawą Rico Travel sprawdziła, jak wyglądają dwie strony Dominikany. Najpierw zajrzeliśmy do tej trudniejszej strefy, którą tworzą biedni ludzie, samotne na ulicy dzieci, niezbyt dobrze pachnące targowiska i ogólne zaniedbanie. W tym celu wybraliśmy się na lokalne targowisko, gdzie można było kupić dosłownie wszystko. Największą furorę robiły przyprawy, które uprawiane są przez dominikańskich rolników. Odwiedziliśmy również fabrykę cygar, która umiejscowiona była nie w wielkiej hali, a w garażu. Z wizytą pojawiliśmy się u pani Marii, czyli lokalnej gospodyni, która od wielu lat z otwartymi rękoma wita turystów i częstuje przysmakami, które sama uprawia. Pokazała, w jaki sposób powstaje kawa, a także jak smakuje świeże kakao i herbata kokosowa. W dalszej części naszego wypadu postawiliśmy odwiedzić luksusową dzielnicę Juanillo. To właśnie w tamtejszych okolicach swoją posiadłość ma między innymi Shakira, Akon, Marc Anthony, Enrique i Julio Iglesias. Będąc na Dominikanie grzechem byłoby nie zwiedzić jednej z najpiękniejszych plaż na świecie. Chodzi o cały kompleks Cap Cana Marina.

ESKA Odwołuje Zimę 2020 - Dominikana

Dominikana jest krajem cywilizowanym, a dla mieszkańców najważniejsza jest muzyka. Słuchają jej od rana do wieczora. Idąc ulicą można zauważyć, że wiele osób siedzi przy głośnikach i buja się w rytm jakiegoś kawałka. Nieustannie śpiewają i tańczą - w końcu odwołujemy zimę w kraju, który stworzył bachatę, czy merengę, ale również reggaeton. Popularność numerów latynoskich bierze się stąd, że ludzie słuchają jednej piosenki 20, 30, a może nawet 40 razy dziennie. Dla Dominikańczyków rodzina nie jest najważniejsza. Dowiedzieliśmy się również, że Dominikańczycy uwielbiają wszystko przesmażyć i przegotować, żeby tylko się nie pochorować. 

Co się dzieje podczas ESKA Odwołuje Zimę na Dominikanie? Śledźcie ESKA.pl, bo tu najnowsze wiadomości prosto z gorącego wyspiarskiego kraju!

Najnowsze