Tajemnicze błyski na księżycu. Co to takiego? Jak je zobaczyć?

2019-06-06 11:52 A.D.
Księżyc
Autor: East News /Dominik Gajda/REPORTER

Już od dziecka każdy z nas z przyjemnością wpatruje się w gwiazdy i księżyc. Nocne niebo zawsze wygląda magicznie i tajemniczo. Zdarza się jednak, że naszą uwagę przykują dodatkowe, dziwne zjawiska. Jednym z nich są tajemnicze błyski na księżycu. Co oznaczają? Skąd się wzięły? Dowiedzcie się więcej na ESKA.pl!

Widok nocnego nieba jest uważany za jeden z najpiękniejszych na świecie. Księżyc obserwują nie tylko naukowcy. Każdy z nas ma momenty, gdy chętnie przygląda się jego powierzchni. Podczas pełni księżyca oraz tuż przed i po niej, możemy zaobserwować nietypowe zjawisko. Są nim tajemnicze błyski na księżycu. Co to takiego? Sprawa fascynuje naukowców już od kilku dziesięcioleci i była wielokrotnie poruszana.

Zobacz też: Setki planetoid stanową zagrożenie dla Ziemi! NASA ostrzega przed niebezpieczeństwem

Błyski na księżycu - jak je zobaczyć? 

By zobaczyć tajemnicze błyski, nie potrzebujemy żadnego specjalnego sprzętu, a jedynie odrobinę szczęścia. Błyski zdarzają się nawet kilka razy w tygodniu, dlatego warto być cierpliwym.

Błyski na księżycu - co to jest? 

Przyczyna błysków wciąż pozostaje nieznana. Naukowcy mają kilka hipotez, żadna nie została jednak potwierdzona. Najbardziej prawdopodobne wydaje się to, że błyski pojawiają się, gdy w powierzchnię księżyca uderzają meteoryty. Zagadka pozostaje nierozwiązana, pracuje nad nią jednak zespół naukowców z Uniwersytetu w Wurzburgu w Niemczech. Zbudowany przez nich teleskop ma rejestrować wszystko, co dzieje się na powierzchni księżyca przez 24 godziny na dobę.  

Najnowsze