Taco Hemingway o Golec uOrkiestra, kinie i nie tylko! Płyta Jarmark nieoczekiwanie w sieci

2020-08-28 8:52
Taco Hemingway nieoczekiwanie wypuścił Jarmark! Idealny prezent na koniec wakacji
Autor: Taco Hemingway - Jarmark / album cover Taco Hemingway nieoczekiwanie wypuścił Jarmark! Idealny prezent na koniec wakacji

Jarmark, czyli jedna z dwóch płyt w dyskografii Taco Hemingwaya. O północy, 28 sierpnia 2020, raper niespodziewanie wrzucił cały album do sieci za darmo. Co sam mówi o swoim wydawnictwie? Przekonajcie się i poznajcie szczegóły na ESKA.pl!

Spis treści

 1. Taco Hemingway - płyta Jarmark
 2. Taco Hemingway - piosenki na płycie Jarmark
 3. Taco Hemingway - płyta online

Taco Hemingway niespodziewanie wypuścił album Jarmark. Choć na jego stronie internetowej, gdzie można było kupić krążek w przedsprzedaży, od początku widniała data 4.09.2020, to raper zdecydował się zrobić prezent swoim fanom i wrzucić całą płytę w piątek, 28 sierpnia. Płyta Jarmark, tak jak zapowiadał Filip Szcześniak, dotyka dość trudnych tematów, które w ostatnim czasie elektryzowały rapera. Przedstawia on swoje spojrzenie na influencerów, polityków, czy chociażby ocenia poziom polskiego kina.

Sonda
Taco Hemingway - płyta Europa i Jarmark - kupisz obie?

Taco Hemingway - płyta Jarmark

Taco Hemingway za darmo udostępnił swoją płytę Jarmark, bo jak sam mówi: moja muzyka zawsze była, jest i będzie darmowa. Płyta Jarmark to w sumie 12 utworów i 1 piosenka dodatkowa dla osób, które nabyły wydawnictwo w przedsprzedaży. Album Jarmark otwiera piosenka Łańcuch I: Kiosk, która została stworzona we współpracy z Arturem Rojkiem. Na płycie znajdują się jeszcze dwie inne części piosenki nagranej z legendarnym artystą. Wśród gości na płycie Jarmark pojawia się Gruby Mielzky Catchup i Kacha Kowalczyk z Coals. Za produkcję numerów odpowiadają: Rumak, Lanek, Borucci oraz Pejzaż. 

Co mówi o swoim krążku Taco Hemingway? 

Jarmark jest moją pierwszą płytą od Trójkąta warszawskiego, na której nie rapuję o swojej obecnej sytuacji; no, z wyjątkiem jednej jedynej linijki (pozdrawiam @golecuorkiestra). Znajdziecie tu trochę storytellingu (trylogia Łańcuchów, Szczękościsk, 1990s Utopia), garść wspomnień dziecięcych i nastoletnich (ciąg trzech piosenek po drugim Łańcuchu), kilka domorosłych obserwacji społecznych (Influenza, Panie, to Wyście!, Polskie Tango).

Taco Hemingway - piosenki na płycie Jarmark

 • 01. Łańcuch I: Kiosk feat. Artur Rojek (prod. Rumak)
 • 02. Panie, to Wyście! (prod. Pejzaż)
 • 03. Polskie Tango (prod. Lanek)
 • 04. Influenza feat. Gruby Mielzky (prod. Borucci)
 • 05. Nie Mam Czasu feat. CatchUp (prod. Rumak)
 • 06. Łańcuch II: Korek feat. Artur Rojek (prod. Rumak)
 • 07. Dwuzłotówki Dancing (prod. Rumak)
 • 08. POL Smoke (prod. Borucci)
 • 09. W.N.P. (prod. CatchUp)
 • 10. 1990s Utopia feat. Kacha z Coals (prod. Pejzaż)
 • 11. Szczękościsk (prod. Rumak)
 • 12. Łańcuch III: Korpo feat. Artur Rojek (prod. Rumak)
 • 13. PREORDER BONUS

Taco Hemingway - płyta online

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze