Sylwestrowa Moc Przebojów w liczbach! Tego na pewno nie wiedzieliście!

2016-12-31 12:10
Sylwestrowa Moc Przebojów w liczbach! Tego na pewno nie wiedzieliście!
Autor: Fot. wbf

Sylwestrowa Moc Przebojów w tym roku ponownie zagra w Katowicach. Dla widzów pod sceną i przed telewizorami nie zabraknie emocji. Występom gwiazd, o północy, towarzyszył będzie pokaz sztucznych ogni, a podczas całego koncertu bawić się będziemy przy największych przebojach lat 80. i współczesnych hitach. W przygotowanie tak ogromnego wydarzenia medialnego zaangażowane są jednak ogromne siły i środki. Zobaczcie jak Sylwestrowa Moc Przebojów wygląda oczami statystyka. 

Na scenie pojawi się ponad 100 artystów, w tym m. in. Beata Kozidrak i zespół Bajm, Thomas Anders wokalista Modern Talking, Sylwia Grzeszczak, Zbigniew Wodecki, Enej i wielu, wielu innych. Scena ma 322 metry kwadratowe, jest szeroka na 65 metrów i wysoka na 8 pięter. Scenografię tworzą okręgi których łącznie wyprodukowano około 400. Do ich stworzenia wykorzystano 4000 gwoździ, 240 tysięcy zszywek i 6 kilometrów profilowanych prętów stalowych, zaś do ich obicia kilometr srebrnego materiału. Scenę rozświetli około 800 urządzeń świetlnych, a wizualizacje będą wyświetlane na  500 metrach kwadratowych ekranów diodowych. Na wygrodzenie całego obszaru pod sceną gdzie bawić się będzie kilkadziesiąt tysięcy ludzi użyto 5 km płotków, a agregaty prądotwórcze będą musiały wytworzyć  około 2 tysięcy kW, by cała scena rozbłysła pełnią barw.

Na potrzeby gwiazd i obsługi koncertu zostanie zagospodarowana powierzchnia o wielkości 1,7 tysiąca m2 na której znajdzie się m. in. 40 garderób, stanowiska dla 30 fryzjerów i specjalistów od makijażu. Wykorzystanych będzie 500 krzeseł i …30 luster. W trakcie kilkudniowych przygotowań do Sylwestrowej Mocy Przebojów ekipa zje 2000 obiadów i 700 kanapek. Zobaczcie jak podczas wczorajszej wieczornej próby wyglądała scena Sylwestrowej Mocy Przebojów w Katowicach 2016.

Najnowsze