Studia w Polsce 2021 - dlaczego odbywają się zdalnie? MEN odpowiada!

Studia w Polsce 2021 - dlaczego odbywają się zdalnie? MEN odpowiada!
Autor: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News Studia w Polsce 2021 - dlaczego odbywają się zdalnie? MEN odpowiada!

Nauka w Polsce 2021, jak i w innych krajach Europy, wygląda inaczej niż się do tego przyzwyczaili uczniowie. Obecna technologia na szczęście pozwala, by zaległości w edukacji nie były aż tak duże, a program nauczania odbywał się w dobrym tempie. Jedną z grup, która tęskni za stacjonarnym trybem edukacji są studenci. Dlaczego nie mogą oni wrócić na uczelnie, skoro najmłodsi pojawili się przed tablicą w szkołach podstawowych? Minister Edukacji Narodowej wyjaśnił zależność w tej kwestii.

Studia w Polsce 2021 - dlaczego odbywają się zdalnie? Pytanie to pojawiało się coraz częściej w głowie studentów a jeszcze bardziej nasiliło się, gdy ministerstwo ogłosiło powrót do szkół uczniów z klas podstawowych. Wiele osób zastanawia się, dlaczego dzieci, którym ciężej jest trzymać dystans społeczny wracają do szkoły, a uczniowie z wyższych klas, którzy mają świadomość zarażenia pozostają w trybie nauki zdalnej. Jednym z powodów jest fakt, że dzieci potrzebują kontaktu z nauczycielem ze względów psychologicznych, a po drugie, by rodzice mogli swobodnie uczestniczyć w życiu zawodowym. Minister Edukacji Narodowej, podczas sesji pytań i odpowiedzi na profilu facebookowym prezydenta RP, Andrzeja Dudy, odpowiedział na zagwozdkę studentów.

Studia 2021 - co studiują polscy youtuberzy i jak godzą pasję z nauką?

Studia w Polsce 2021 - nauka zdalna: dlaczego?

Studia w Polsce 2021 odbywają się w trybie zdalnym. Niektóre uczelnie zdecydowały, by sesja zimowa, czy też egzaminy ustne odbywały się online na specjalnych platformach, na których działają kamerki. Wiele uczelni zdecydowało jednak, by przeprowadzić sesję stacjonarnie. Przed wejściem mierzona jest temperatura, obowiązkowe są maseczki, a także dezynfekcja dłoni.

W czasie sesji pytań i odpowiedzi Minister Edukacji i Nauki, Przemysław Czarnek otrzymał pytanie od Pana Rafała: - Dlaczego nie macie obiekcji, jeśli chodzi o puszczenie do szkół małych dzieci, które będą wspólnie się ze sobą bawić itp., a nie macie w planach dopuszczenia studentów do zajęć stacjonarnych, w momencie gdy osobom starszym łatwiej jest im utrzymać dystans społeczny, ale przede wszystkim wszelkie środki ostrożności. Czarnek odpowiedział:

Na uczelniach wyższych mamy inne przepisy prawa niż w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Tam przepisy są bardziej elastyczne i to rektorzy poszczególnych uczelni decydują o tym, w jakim zakresie nauczanie odbywa się w trybie zdalnym, a w jakim stacjonarnie. Wszystkie te zajęcia, które wymagają stacjonarnego trybu, czy pracę w laboratorium, odbywają się w trybie stacjonarnym. To ostatecznie decyzja rektorów i rzeczywiście rektorzy sobie z tym radzą. To nie jest tak, że nie ma zajęć stacjonarnych zwłaszcza w uczelniach medycznych. Będziemy reagować i wracać do trybu stacjonarnego, jeśli tylko pandemia zostanie zwalczona.

ESKA XD #014
Najnowsze