Strajk nauczycieli w październiku 2019 przesunięty! Kiedy się rozpocznie?

2019-10-16 10:39 A.D.
Nauczyciele
Autor: East News / Krzysztof Kaniewski/REPORTER

Strajk nauczycieli rozpocząć miał się dokładnie 14 października 2019. Protesty dotyczą nierozwiązanych spraw wynagrodzenia nauczycieli, a sprawa ciągnie się już od maja. Tym razem pedagodzy zdecydowali się na strajk włoski. Data jego rozpoczęcia została przełożona. Jaki jest tego powód? Kiedy się rozpocznie? Sprawdźcie na ESKA.pl!

Strajk nauczycieli w październiku 2019 spędza sen z powiek szczególnie uczniom. Jeśli nauczyciele zdecydują się na dalsze protesty, to pożegnać będą musieli się z atrakcjami takimi jak wycieczki, konkursy ogólnopolskie czy dyskoteki. Problemem może okazać się również sprawdzanie klasówek, a na oceny czekać mogą tygodniami! Strajk rozpocząć miał się we wtorek 15 października. Związek Nauczycielstwa Polskiego podjął jednak decyzję o jego przesunięciu. Kiedy strajk nauczycieli odbędzie się w roku szkolnym 2019/2020? 

Strajk nauczycieli w październiku 2019 przesunięty - kiedy się rozpocznie? 

Strajk nauczycieli rozpocznie się z tygodniowym opóźnieniem. Oznacza to, że najpewniej zacznie się we wtorek 22 października. Data ta może jednak ulec jeszcze zmianie. Protesty będą miały formę strajku włoskiego, co oznacza, że nauczyciele nie wyjdą na ulicę. Ograniczą jednak się do najważniejszych obowiązków i wykonywać będą je tylko w określonych godzinach pracy. 

Najnowsze