Śnieg w Polsce 2022 - TAKICH opadów jeszcze nie było! Synoptycy łapią się za głowy

2022-12-11 16:07
Śnieg w Polsce 2022 - TAKICH opadów jeszcze nie było. Synoptycy łapią się za głowy!
Autor: Krzysztof Radzki/East News Śnieg w Polsce 2022 - TAKICH opadów jeszcze nie było. Synoptycy łapią się za głowy!

Śnieg w Polsce 2022 wskazuje, jaka będzie zima! Przed nami śnieżyce, mróz, marznący deszcz, a co za tym idzie paraliż na drogach. Eksperci pogodowi nie mają wątpliwości, że przed nami pierwszy TAKI atak zimy w tym sezonie, a może nawet w tym roku. Spadnie kilkanaście centymetrów śniegu, który możliwe, że utrzyma się na powierzchni nawet do świąt Bożego Narodzenia. Jaka będzie zima 2022 w nadchodzących dniach i tygodniach? Ile śniegu spadnie w Polsce? W których miastach najwięcej śniegu? Pogoda nie ma przed nami tajemnic!

Spis treści

  1. Śnieg w Polsce 2022/2023 - TAKICH opadów nie było
  2. Zima 2022/2023 - pogoda

Śnieg w Polsce 2022 - takich opadów jeszcze nie było, o czym przekonacie się na własne oczy. Synoptycy łapią się za głowy zapewniając, że czekają nas pierwsze śnieżyce w Polsce w tym roku. Meteorolodzy nie mieli wątpliwości, jaka będzie zima 2022/2023, aczkolwiek teraz sytuacja nieco się zmieniła. Kilka tygodni temu, gdy cieszyliśmy się ostatnimi ciepłymi dniami pojawiła się długoterminowa prognoza pogody na zimę. Wynikało z niej, że pierwszy śnieg w Polsce 2022 spadnie w połowie grudnia. Eksperci od ekonomii cieszyli się prognozując, że pomimo obaw czekają nas  oszczędności wynikające z mniejszego zużycia surowców. Tymczasem front pogodowy nagle się zmienił i już w drugiej połowie listopada pojawiły się mrozy oraz mieliśmy pierwsze opady białego puchu. Prawdą jest to, że w zima 2022 w połowie grudnia da się nam mocno we znaki. Zarówno mieszkańcom Warszawy, Białegostoku, Krakowa, jak i Wrocławia, Gdańska czy Poznania. Najgorsze prognozy pogody mówią o tym, że przed nami rekordowo zimny grudzień, a także opady śniegu, jakich w poprzednich latach nie było!

FIT KALENDARZ ADWENTOWY, ŚWIĘTA POLAKÓW, ODJECHANE PREZENTY I PRZEPIS NA RAPOWY HIT | ESKA XD #063
Sonda
Czy chciałbyś śnieg na Boże Narodzenie?

Śnieg w Polsce 2022/2023 - TAKICH opadów nie było

To jaka będzie zima w Polsce 2022/2023 nurtuje wszystkich, którzy nie chcą płacić wysokich rachunków za ogrzewanie oraz za energię elektryczną. Najnowsze prognozy pogody wyraźnie wskazują, że przed nami chłodny grudzień z solidnym śniegiem w tle. Z takiego układu pogodowego nie będą zadowoleni również kierowcy. Duże opady śniegu, marznący deszcz, zawieje i zamiecie śnieżne nastąpią już 11 grudnia. Wtedy się zacznie i wtedy też pogodowo będziemy mieć do czynienia z najgorszą niedzielą w tym roku. Zimowa aura rozpędzi się wywołując totalny paraliż w wielu miastach naszego kraju od Śląska, Małopolskę po Podlasie i Zachodnio-Pomorskie. Warto jednak zaznaczyć, że delikatne opady śniegu spodziewane są w nocy z 9 na 10 grudnia, z 10 na 11 grudnia, ale najmocniej popada w ciągu dnia 11 grudnia. Największy przyrost pokrywy śnieżnej spodziewany jest górach.

Kiedy zdalne nauczanie 2022/23? Szkoły zamknięte od 2 STYCZNIA 2023?

Śnieg w Polsce spadnie szczególnie mocno 11 grudnia. A przecież astronomiczna zima zaczyna się 22 grudnia. W Warszawie, Krakowie, Białymstoku ma spaść ponad 20 centymetrów. We Wrocławiu i w Poznaniu nieco mniej, bo około 10 centymetrów. Do tego dojdą zimne podmuchy wiatru, a co więcej duże mrozy. W ciągu dnia od -2 do -8 stopni Celsjusza, a w nocy od -9 do -13 stopni Celsjusza. W kolejnych dniach kolejne opady śniegu, nieco mniejsze niż w niedzielę, ale biały puch utrzyma się na powierzchni przynajmniej do 20 grudnia. Od środy 14 grudnia 2022 zapowiadany jest duży mróz, więc uważajcie na siebie i zachowajcie czujność zarówno na chodnikach, jak i na drogach! 

Zima 2022/2023 - pogoda

Pogoda długoterminowa zima 2022/2023 nawet dla najlepszych ekspertów jest bardzo trudna do przewidzenia. Mogą bazować oni na modelach pogodowych, sprawdzać, jak układa się wir polarny i niewątpliwie bardzo to pomaga. Jednak ostatecznie nic nie daje gwarancji na skuteczność, co pokazuje aktualny przykład. Na początku listopada pojawiła się długoterminowa prognoza na zimę 2023 i póki co się nie sprawdziła. Ciężko przewidzieć pogodę na tydzień, a co dopiero miesiąc, dwa czy trzy miesiące w przód. Do długoterminowych prognoz należy podchodzić z dużym dystansem. Wciąż jednak można mieć nadzieję, że styczeń i luty będą rekordowo ciepłe.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze