Rozen i Bela Komoszyńska

i

Autor: Materiały prasowe FONOBO Label / fot. Ola Bodnaruś Rozen i Bela Komoszyńska w utworze "Pusty dom"

Rozen w duecie z Belą Komoszyńską z Sorry Boys. Świąteczny utwór chwyta za serce

2022-12-14 21:15

Rozen powraca po dłuższej przerwie! Zespół podzielił się właśnie swoim najnowszym singlem, do którego zaprosił Belę Komoszyńską - artystkę znaną z zespołu Sorry Boys. Utwór zatytułowany “Pusty dom” opowiada świąteczną historię o tęsknocie za domem i bliskimi. Piosenka od dziś dostępna jest we wszystkich serwisach cyfrowych i na YouTubie.

Rozen to zespół grający muzykę z pogranicza indie-folku i popu alternatywnego. Grupa zadebiutowała w 2020 roku świetnie przyjętym albumem Rozen, a teraz powraca ze swoim nowym singlem - piosenką Pusty dom, nagraną razem z wyjątkowym gościem.

Andrzej Rozen: "Chciałem oddać w tym utworze mieszankę zmęczenia, nadziei i niepokoju"

Premierowy utwór łączy w sobie przejmującą stylistykę tekstów znaną z debiutanckiej płyty zespołu, z nieoczekiwaną warstwą muzyczną, w której delikatne, kolędowe pianino, łączy się z syntezatorami i gospelowym chórem. Do współpracy przy singlu, lider grupy - Andrzej Rozen, zaprosił Belę Komoszyńską znaną z zespołu Sorry Boys. Piosenka powstała już w 2021 roku, w szczycie pandemii i w trakcie kolejnego lock-downu. Rozen opowiada o procesie jej powstawania.

Zbliżały się dziwne Święta - kolejne, których nie mogliśmy spędzać z bliskimi. Chciałem oddać w tym utworze mieszankę zmęczenia, nadziei i niepokoju, które wszyscy czuliśmy. Utworu nie udało się jednak skończyć i przeleżał kilka miesięcy w szufladzie. Wyjąłem go z niej po roku, a tekst wydawał się jeszcze bardziej aktualny - zdradził artysta.

Poza Andrzejem Rozenem i Belą Komoszyńską, w utworze usłyszymy odpowiadającą za chórki - Justynę Jarzębińską, współpracującą na co dzień z Pauliną Przybysz, Darią Zawiałow czy Julią Wieniawą. Na pianinie zagrał Kacper Majewski - na co dzień w roli perkusisty zespołu. Jest on również współautorem kompozycji premierowego numeru. Za tekst oraz melodię w utworze odpowiada Andrzej Rozen, a za produkcję Mateusz Hulbój, z którym zespół współpracował również przy swoim debiutanckim albumie.

Piosenka od dzisiaj dostępna jest we wszystkich serwisach streamingowych! Towarzyszy jej klimatyczne video stworzone przez Rafała Rudzkiego. Klip można obejrzeć już teraz na kanale YouTube wydawcy - FONOBO Label.

Julia Wieniawa w Radiu ESKA! Wielka radość gwiazdy z okazji premiery utworu Na Darmo