Równonoc jesienna 2015 - Google uczcił ją doodlem z wiewiórką! ZOBACZ

2015-09-23 11:47
Doodle z wiewiórką na pierwszy dzień jesieni, z okazji równonocy jesiennej
Autor: google.com Doodle z wiewiórką na pierwszy dzień jesieni, z okazji równonocy jesiennej

Równonoc jesienna 2015 z własnym doodlem na Google. Pierwszy dzień jesieni, który wyznacza równonoc jesienna wyszukiwarka uczciła barwnym i zabawnym doodlem - zobacz animację na równonoc i dowiedz się więcej o tym dniu.

Równonoc jesienna, to wrześniowy dzień w którym noc i dzień są tej samej długości. 23.09 pierwszy dzień jesieni 2015 na pólnocnej półkulu uczciła wyszukiwarka Google, tworząc specjalną grafikę. Zobacz grafikę, dowiedz się o niej więcej i przeczytaj informacje o równonocy jesiennej. Mamy też dla was jesienne memy i playlistę na jesień - idealną na tę okazję. Zatem - obchodźcie dzień równonocy jesiennej z google i serwisem ESKA.pl

Równonoc jesienna - kiedy jest pierwszy dzień jesieni?

Co roku równonoc występuje w okolicach drugiej połowy września na północnej półkuli Ziemi. W 2015 roku równonoc jesienna przypada na dzień 23.09.2015. Od tego dnia noc staje się dłuższa od dnia, co nieuchronnie zwiastuje nadejście jesieni. Czasem zdarza się, że kalendarzowy i astronomiczny pierwszy dzień jesieni nie zgadzają się, ale tym razem świętujemy jednego dnia.

Równonoc jesienna - doodle na pierwszy dzień jesieni

Doodle na pierwszy dzień jesieni 2015 to rząd kolorowych dyń i ... śmieszna wiewiórka, która pokazuje się dopiero po kliknięciu na logo. "Zauważyliście, że pojawiły się dynie i gryzonie czyhające na zbiory? Nic dziwnego - dziś pierwszy dzień jesieni. Znany również jako równonoc jesienna" - czytamy w opisie doodla. "To czas kiedy dzień i noc są tej samej długości. Oznacza to, że natura szykuje się do krótszych zimowych dni. Doodle stworzone przez Kirsten Lepore pokazują kolorowe plony, którymi będziemy się cieszyć w nadchodzące zimniejsze miesiące"

Równonoc jesienna - inne doodle na pierwszy dzień jesieni

Google nie po raz pierwszy świętuje równonoc jesienną, Zobacz wcześniejsze doodle z tej okazji

 

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze