Równonoc jesienna 2015 - Google uczcił ją doodlem z wiewiórką! ZOBACZ

2015-09-23 11:47
Doodle z wiewiórką na pierwszy dzień jesieni, z okazji równonocy jesiennej
Autor: google.com Doodle z wiewiórką na pierwszy dzień jesieni, z okazji równonocy jesiennej

Równonoc jesienna 2015 z własnym doodlem na Google. Pierwszy dzień jesieni, który wyznacza równonoc jesienna wyszukiwarka uczciła barwnym i zabawnym doodlem - zobacz animację na równonoc i dowiedz się więcej o tym dniu.

Równonoc jesienna, to wrześniowy dzień w którym noc i dzień są tej samej długości. 23.09 pierwszy dzień jesieni 2015 na pólnocnej półkulu uczciła wyszukiwarka Google, tworząc specjalną grafikę. Zobacz grafikę, dowiedz się o niej więcej i przeczytaj informacje o równonocy jesiennej. Mamy też dla was jesienne memy i playlistę na jesień - idealną na tę okazję. Zatem - obchodźcie dzień równonocy jesiennej z google i serwisem ESKA.pl

Równonoc jesienna - kiedy jest pierwszy dzień jesieni?

Co roku równonoc występuje w okolicach drugiej połowy września na północnej półkuli Ziemi. W 2015 roku równonoc jesienna przypada na dzień 23.09.2015. Od tego dnia noc staje się dłuższa od dnia, co nieuchronnie zwiastuje nadejście jesieni. Czasem zdarza się, że kalendarzowy i astronomiczny pierwszy dzień jesieni nie zgadzają się, ale tym razem świętujemy jednego dnia.

Równonoc jesienna - doodle na pierwszy dzień jesieni

Doodle na pierwszy dzień jesieni 2015 to rząd kolorowych dyń i ... śmieszna wiewiórka, która pokazuje się dopiero po kliknięciu na logo. "Zauważyliście, że pojawiły się dynie i gryzonie czyhające na zbiory? Nic dziwnego - dziś pierwszy dzień jesieni. Znany również jako równonoc jesienna" - czytamy w opisie doodla. "To czas kiedy dzień i noc są tej samej długości. Oznacza to, że natura szykuje się do krótszych zimowych dni. Doodle stworzone przez Kirsten Lepore pokazują kolorowe plony, którymi będziemy się cieszyć w nadchodzące zimniejsze miesiące"

Równonoc jesienna - inne doodle na pierwszy dzień jesieni

Google nie po raz pierwszy świętuje równonoc jesienną, Zobacz wcześniejsze doodle z tej okazji

 

Najnowsze