Poprawka matury 2022 – kiedy jest i dla kogo? Kto może przystąpić do poprawki?

2022-07-04 11:45
Matura 2022 poprawka
Autor: Pixabay Matura polski 2022 - WYNIKI. Kiedy będą dostępne? [DATA]

Poprawka matury 2022 to coś, co czeka maturzystów, którym nie udało się zdać egzaminu dojrzałości za pierwszym podejściem. Przed nimi bardzo pracowite wakacje. Nie wszyscy mogą jednak liczyć na drugą szansę. Jakie są warunki przystąpienia do poprawki? Sprawdź, kto może liczyć na egzamin w nowym terminie.

Poprawa matury 2022 dla niektórych uczniów będzie drugim podejściem do zdania egzaminu dojrzałości. Niestety, nie wszystkim udało się zdać testy w maju. Nic jednak straconego, ponieważ teraz mają czas na skupienie się tylko na jednym, najtrudniejszym dla nich temacie i lepsze przygotowanie się do egzaminu. Matura składa się z trzech przedmiotów obowiązkowych. Są to język polski, matematyka oraz wybrany język obcy. Najczęściej jest to angielski, niemiecki, rosyjski lub hiszpański. Jednak aby móc podejść do egzaminu poprawkowego, w pierwszym terminie trzeba zdać choćby część testów. Jakie są dokładne zasady podejścia do poprawki?

ZOBACZ TAKŻE: Matura 2022 - czy można nie zdać z przedmiotu rozszerzonego?

IGA ŚWIĄTEK #1GA, DODA vs IMPLANTY, PIES KARMEL TRENUJE, AUTEM NA URLOP | ESKA XD #052

Poprawa matury 2022 - kto może podejść?

Prawo do poprawy matury 2022 przystępuje jedynie osobom, które przystąpiły do wszystkich wymaganych egzaminów i żaden nie został unieważniony. Termin pisania poprawki zależy od tego, ile przedmiotów się nie zdało. Jeżeli nie udało zaliczyć się jednego przedmiotu, do poprawki można przystąpić w sierpniu. Jeżeli uczeń nie zdał z dwóch przedmiotów, do drugiej tury podchodzi dopiero za rok. W przypadku niezaliczenia trzech testów, matury nie można poprawić.

Poprawa matury 2022 - kiedy i gdzie?

Jak podaje CKE, "informację o miejscu przeprowadzenia egzaminu maturalnego z danego przedmiotu w terminie poprawkowym dyrektor okręgowej komisji egzaminacyjnej ogłasza na stronie internetowej okręgowej komisji egzaminacyjnej nie później niż do 9 sierpnia 2021". Pisemna matura poprawkowa 2021 odbędzie się 23 sierpnia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze