SIERPIEŃ 2020 - pogoda w Polsce 2020: jak będzie nad morzem, w górach i w centrum?

2020-08-17 16:01 Rafał Wróblewski
SIERPIEŃ 2020 - pogoda w Polsce: jak będzie nad morzem, w górach i w centrum?
Autor: Mariusz Gaczynski / East News

Sierpień, czyli ostatni miesiąc wolnego dla uczniów. Wakacjami można się cieszyć, nie tylko ze względu na sporą ilość czasu, ale również ze względu na pogodę. Wiele rodzin zaplanowało również urlopy czy też inne ważne wydarzenia z życia. Jaka będzie pogoda w sierpniu 2020? Najnowsze przewidywania podrzucamy na ESKA.pl.

Spis treści

  1. Sierpień 2020 - jak będzie nad morzem?
  2. Sierpień 2020 - jak będzie w górach?
  3. Sierpień 2020 - pogoda w centrum
  4. Sierpień 2020 - pogoda IMGW w Polsce

Sierpień - pogoda w Polsce 2020: jak będzie nad morzem, w górach i w centrum? Jeśli jeszcze nie wiecie, gdzie i kiedy wybrać się na zasłużony urlop, to koniecznie sprawdźcie najnowsze prognozy pogody. Na pewno pomogą wam podjąć ostateczną decyzję w związku z labą w ostatni miesiąc wakacji. Jaka pogoda w sierpniu 2020? Miłośnicy słońca i zwolennicy wysokich temperatur liczą, że będzie znacznie cieplej niż miało to miejsce w lipcu. Ich życzenie się spełni, a wiemy to wszystko za sprawą przewidywań meteorologów. Pogoda w sierpniu 2020 będzie znacznie lepsza i na pewno sprawi, że poczujcie prawdziwy powiew lata. W ciągu całego miesiąca na termometrach w swoich miastach zobaczycie od 22 do nawet 29 stopni Celsjusza. Co więcej, przelotne opady deszczu, nie powodujące obniżenia temperatury, spodziewane są tylko w pojedyncze dni. Jak wygląda długoterminowa prognoza pogody na sierpień 2020 dla poszczególnych miast? 

Sierpień 2020 - jak będzie nad morzem?

Pogoda w sierpniu 2020 nad morzem nie będzie idealna, ale czynniki atmosferyczne nie przeszkodzą w odpoczynku na plaży. Początek miesiąca bardzo słoneczny i co najważniejsze - bezchmurny. Na termometrach od 21 do 26 stopni Celsjusza w cieniu, co oznacza, że w słońcu na pewno się opalicie. W drugim i trzecim tygodniu miesiąca więcej chmur i obniżenie temperatury. Jeśli zaplanowaliście urlop w ostatnim tygodniu sierpnia, to nie mamy dla was dobrych informacji. Na termometrach od 19-23 stopni Celsjusza a przy tym gęste chmury, z których na pewno popada. 

Sierpień 2020 - jak będzie w górach?

Słońce, wysokie temperatury, ale też w pojedyncze dni przelotne opady deszczu. Wystąpią one 5, 6, 10, 11, 12, 16 oraz 19 sierpnia 2020. Będą one jednak stanowić idealne ochłodzenie dla osób, które wybierają się na turystyczny szlak. W pozostałe dni dużo słońca i temperatury od 18-25 stopni Celsjusza. Najcieplej w drugim i trzecim tygodniu sierpnia.

Hity lata 2020 - to te piosenki będą królować w wakacje!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Sierpień 2020 - pogoda w centrum

Pogoda w centrum Polski w sierpniu będzie bardzo wakacyjna. Zgodnie z najnowszymi przewidywaniami będzie od 24 do 30 stopni Celsjusza. Opady deszczu tylko w pojedyncze dni, ale może się stać tak, że nie będzie ich w ogóle. Najcieplejszymi dniami będą natomiast: 9, 10, 11, 12, 13, 22, 23, 24 i 25 lipca. 

Sierpień 2020 - pogoda IMGW w Polsce

Długoterminowa prognoza pogody pojawiła się również na oficjalnej stronie internetowej Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W przygotowanej przez Zespół: Krystyna Pianko-Kluczyńska, Krystyna Konca-Kędzierska, dr Alan Mandal, Tomasz Strzyżewski, prognozie pogody jest zawarta informacja m.in. o sumie opadów spodziewanych na sierpień. Opady powyżej normy mają występować głównie na Podlasiu oraz na Warmii i Mazurach. Miejscami spodziewane są również na Lubelszczyźnie, Śląsku i w zachodniej Małopolsce. Poniżej normy natomiast wystąpią na Podkarpaciu, Kielecczyźnie, Mazowszu, Ziemi Lubuskiej i w Tatrach. 

Jeśli chodzi o temperatury, to te powyżej normy występować będą na obszarze całego kraju, z wyjątkiem Mazowsza, Podlasia i miejscami Pomorza, gdzie prognozowane są temperatury w normie. IMGW zaznacza jednak, że do prognoz długoterminowych należy podchodzić z dużym dystansem: -  Prognozy pogody z wyprzedzeniem kilkumiesięcznym zawsze są obarczone dużą niepewnością. Pomimo stale powiększających się zasobów wiedzy o procesach zachodzących w atmosferze i coraz większej mocy obliczeniowej komputerów, nie można uniknąć błędów. Wynikają one zarówno ze specyfiki stosowanych metod prognostycznych i uproszczeń w opisie procesów atmosferycznych, jak i ryzyka nagłego pojawienia się zjawiska (często lokalnego), które zaburza procesy pogodowe.

Najnowsze