Pogoda nad morzem w sierpniu 2019 - co nas czeka?

2019-08-06 10:14 MK
Morze
Autor: PAWEL KICOWSKI

Sierpień jest miesiącem, kiedy wielu z nas planuje odciąć się od codziennych obowiązków i udać na wymarzony urlop. W związku z tym, że wakacje trwają w najlepsze, jedną z najchętniej wybieranych destynacji jest oczywiście polskie morze. Aby być w pełni zadowolonym z wyjazdu, należy wcześniej sprawdzić pogodę. Na ESKA.pl dowiecie się, jaka pogoda panuje nad morzem w sierpniu 2019.

Pogoda nad morzem w sierpniu to bardzo ważna, jeśli nawet nie najważniejsza kwestia dla wszystkich tych, którzy postanowili spędzić swoje wakacje właśnie nad Bałtykiem. Po serii upałów w czerwcu, początek lipca sugerował, że najcieplejsze dni już za nami. Sytuacja zmieniła się jednak pod koniec miesiąca, kiedy to do Polski powróciły upały. Na termometrach ponownie mogliśmy zobaczyć temperatury wynoszące ponad 30 stopni Celsjusza. Początek sierpnia również nie zawiódł wszystkich miłośników ciepła. Czy wysokie temperatury utrzymają się przez cały miesiąc?

Sierpień 2019 - pogoda nad morzem

W związku z upałami, jakie przyniósł koniec lipca i początek sierpnia, Morze Bałtyckie jest obecnie nagrzane od promieni słonecznych. Wyższe temperatury powinny utrzymać się przynajmniej do 13 sierpnia. Połowa miesiąca przyniesie jednak lekkie ochłodzenie, wskaźniki na termometrach pokazywać będą około 20 stopni Celsjusza, a w wielu miejscach mogą wystąpić opady deszczu. Na szczęście, koniec miesiąca, poczynając od 23 sierpnia, powinien z powrotem obfitować w nieco wyższe temperatury. W ostatnim tygodniu sierpnia możemy spodziewać się około 25 stopni Celsjusza.

Najnowsze