Pogoda na lato - upały jeszcze większe niż rok temu? Ponad 40 stopni to codzienność!

Plaża w Hiszpanii
Autor: JAIME REINA/AFP/East News

Wakacje rozpoczęły się na dobre! Wraz z początkiem lata, do Europy zawitały bardzo wysokie temperatury. Najnowsze prognozy przygotowane przez synoptyków mówią o tym, że mieszkańcy Starego Kontynentu mogą spodziewać się równie upalnych dni, co rok temu. O szczegółach dotyczących prognozy pogody na lato 2020 przeczytacie już teraz na ESKA.pl.

Pogoda na lato 2020 - jaka będzie? To pytanie zadają sobie zapewne wszyscy, bez względu na to, czy planują urlop w naszym kraju czy poza jego granicami. Chyba wszyscy mamy w pamięci zeszłoroczne lato, które cechowało się bardzo wysokimi temperaturami. W pewnym momencie, były one tak wysokie, że mówiono o absolutnym rekordzie. Właściwie codziennie, w Polsce odczuwalna temperatura wynosiła ponad 35 stopni Celsjusza. Tegoroczny czerwiec także przyniósł dużo ciepła. I choć w lipcu wskaźniki na termometrach wskazują poniżej 19 stopni, wkrótce ponownie możemy mieć do czynienia z afrykańskimi wręcz upałami.

W zachodniej części naszego kontynentu, mieszkańcy muszą radzić sobie z bardzo wysokimi temperaturami. Właściwie od samego początku lipca, w Hiszpanii i Portugalii wskaźniki pokazują już ponad 40 stopni w cieniu! Synoptycy nie mają jednak dobrych informacji dla zamieszkujących tamtejsze regiony. Upały mają się utrzymywać jeszcze przez długi czas. Do kiedy?

Chłodniki – odżywcze i ochładzające zupy na gorące dni

Pogoda na lato 2020 - powrót upałów?

Choć z wysokich temperatur w Hiszpanii czy Portugalii zadowoleni będą turyści, z pewnością nie są one powodem do radości dla mieszkańców. Tym bardziej, że wraz z nadejściem ochłodzenia, będą oni prawdopodobnie mieli do czynienia z bardzo silnymi burzami. Najnowsze prognozy synoptyków mówią o tym, że upały w zachodniej części naszego kontynentu mają się utrzymywać przynajmniej do trzeciego tygodnia miesiąca. Zgodnie z zapowiedziami meteorologów, kolejne tygodnie lipca mają być upalne również w naszym kraju.

Najnowsze