Pogoda GRUDZIEŃ 2019 - ŚNIEG i ostry MRÓZ w Polsce? Gdzie i kiedy najzimniej?

2019-12-15 20:02 RW
Pogoda GRUDZIEŃ 2019 - ŚNIEG i ostry MRÓZ w Polsce. Gdzie i kiedy najzimniej?
Autor: Tomasz Kawka/East News Pogoda GRUDZIEŃ 2019 - ŚNIEG i ostry MRÓZ w Polsce. Gdzie i kiedy najzimniej?

Długoterminowa prognoza pogody na grudzień 2019 jest już znana. Jaka pogoda w Warszawie? Ile stopni będzie we Wrocławiu i Gdańsku? Niektórzy mają nadzieję, że święta Bożego Narodzenia będą białe. Tymczasem prognozy wskazują, że będzie zupełnie inaczej. Najnowsze przewidywania podrzucamy - na ESKA.pl

Pogoda GRUDZIEŃ 2019 - jaka będzie zima w Polsce? Co prawda na obfite opady śniegu nie ma co liczyć, to jednak trzeba się przygotować na duże mrozy. Wiele osób spodziewało się, że czeka nas zima trzydziestolecia. Tymczasem pogoda w grudniu 2019 w Polsce nie zwiastuje takiego scenariusza. Początek miesiąca w większej części kraju słoneczny i bezchmurny. Jedynie w południowej części kraju biały puch zaskoczył kierowców. Niestety, to że w wielu miastach pojawiło się słońce nie oznacza, że będzie ciepło. Na początku miesiąca w dzień maksymalnie 5 stopni Celsjusza we Wrocławiu, a w nocy najmniej, bo aż -11 stopni Celsjusza w Zakopanem. Praktycznie we wszystkich największych miastach Polski - między godziną 22:00 a 8:00 temperatura spadła poniżej 0. Wyjeżdżając rano z domu uważajcie na drogach, ponieważ po wieczornych opadach, w nocy spodziewane są minusowe temperatury. Oznacza to, że na drodze pojawi się lód i nawet samochód ze wszystkimi pomocnymi systemami, czy też zimowymi oponami nie da sobie rady. Zachowajcie czujność.

Pogoda Grudzień 2019 - prognoza długoterminowa

Pogoda na grudzień 2019 dla Warszawy nie ma przed nami tajemnic. Zgodnie z najnowszymi przewidywaniami w dzień ani razu temperatura nie spadnie poniżej zera stopni Celsjusza. Na termometrach zobaczycie od 2-7 stopni. Inaczej sytuacja wygląda w nocy. W stolicy Polski nawet -6 stopni Celsjusza, a w pobliskich miastach jeszcze zimniej. Największy mróz nadejdzie po 27 grudnia. Jeśli chodzi opady śniegu, to na te nie ma co liczyć. Przelotnie popada po 15 grudnia, ale pokrywa śnieżna nie utrzyma się na powierzchni. 

Pogoda na grudzień 2019 dla mieszkańców Pomorza jest nieco mniej optymistyczna niż ma to miejsce w przypadku osób mieszkających w województwie mazowieckim. Grudzień w Gdańsku to praktycznie codziennie sporo ciemnych chmur i niestety opady marznącego deszczu oraz śniegu. Synoptycy zapowiadają również porywisty wiatr, który sprawi, że temperatura odczuwalna będzie dużo niższa. Najgorsza sytuacja nastąpi na początku drugiej połowy miesiąca. 

Wrocław będzie najcieplejszym miastem w Polsce. Osoby, które marzyły o białych świętach muszą się pogodzić z tym, że biały puch nie spadnie. Wręcz przeciwnie - w stolicy Dolnego Śląska dużo słońca i temperatury od 3-11 stopni Celsjusza. W nocy temperatura spadnie maksymalnie do -2 stopni Celsjusza. 

Pogoda na grudzień 2019 aktualizowana w tym miejscu!

Najnowsze