Zima trzydziestolecia nadciąga? Meteorolodzy ostrzegają - to może być prawdziwy kataklizm!

2019-11-04 16:41 A.D.
Zima
Autor: PIOTR KAMIONKA/REPORTER/ East News

Prawdziwej zimy oczekujemy dopiero w grudniu z nadzieją na białe święta. W 2019 roku przywitamy jednak deszcz, śnieg, mroź i lód dużo wcześniej. Synoptycy zapowiadają, że w listopadzie przeżywać będziemy wyjątkowo chłodne dni, jak na późną jesień. Prawdziwe niebezpieczeństwo nadciągnie jednak w kolejnych tygodniach! Czy w 2019 roku przeżyjemy zimę trzydziestolecia?

Zima 2019/2020 może być prawdziwym utrapieniem! Pogoda to jedna z najbardziej istotnych kwestii dotyczących tej pory roku. Chociaż wszyscy marzymy o białych  świętach, to nikt nie cieszy się na wieści o prawdziwych mrozach. Szczególne obawy mają kierowcy, którzy dobrze wiedzą, że w tym okresie najłatwiej o wypadek. Samochód ślizga się, po oblodzonej nawierzchni, a śnieg czy grad znacznie utrudniają widoczność. Nie lepiej jest jednak u pieszych, którzy marzną do szpiku kości przy mroźnym wietrze. Kiedy temperatury stawały się dawniej nie do zniesienia, zarządzano w szkołach dodatkowe dni wolne. Podczas takiej pogody panują również epidemie przeziębień i grypy. Z prognoz brytyjskich i amerykańskich meteorologów wynika, że w 2019 może być jeszcze gorzej niż zwykle! Wszystko za sprawą powietrza, jakie dotrze nad Europę znad Syberii i zadomowi się u nas na dobre. Rosję i Ukrainę czekają najgorsze mrozy, jednak i Polskę obejmie zima trzydziestolecia. Wschód Polski znajdzie się w strefie potężnych mrozów, które mogą być prawdziwie groźne! 

Zima trzydziestolecia - kiedy nadciągnie? 

Z amerykańskiej prognozy pogody dla Europy na zimę 2019/20 wynika, że będziemy borykać się z załamaniami pogody już od grudnia. Na szczęście nic nie trwa wiecznie i im bliżej lutego tym pogoda będzie się poprawiać. Z mrozami szczególnie borykać będzie się wschodnia część naszego kraju. Mrozy osiągnąć mogą nawet -20 stopni! 

Najnowsze